Jaunākās ziņas

Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)

Valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē. Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Visiem ir jāpiedalās 12. Saeimas vēlēšanās

 

1. Vārds uzvārds - Kārlis Krēsliņš

 

2. Numurs NA Vidzemes deputātu kandidātusarakstā– 9

3. Nodarbošanās un/vai profesija – radio inženieris, profesors, zinātnieks, Latvijas šaušanas federācijas (LŠF),Džordža Maršala centra Latvijas biedrības prezidents un Latvijas aizsardzības spēku apvienības Goda prezidents.

 

4. Īss kandidāta vēstījums, kas viņu raksturo – Gods kalpot Latvijai.

 

5. Īss kāda cita cilvēka vēstījums par šo kandidātu – Ģenerālis habilitētais inženierzinātņu doktors ir unikāls piemērs Latvijas NBS vēsturē, bet domāju, ka tādu cilvēku nav daudz arī citu valstu armijās.

NBS pirmais komandieris Juris Dalbiņš

 

KĀPĒC NA IR DROŠĀKĀ IZVĒLE?

 

Nacionālā apvienība (NA) domā, plāno un cīnās par savas Tēvzemes – Latvijas nākotni ilgtermiņā.

 

PRIEKŠLIKUMS

 

Nacionālās apvienības deputāti Saeimā balso nevis atbilstoši frakcijas vadītāja paceltam vai nolaistam pirkstam, zaļai vai sarkanajai kartiņai, bet atbilstoši savam izskatāmā jautājuma vērtējumam. Ceru, ka arī Latvijas NA atbalstītāji vērtēs Saeimas deputātu kandidātus pēc padarītajiem vai neizdarītajiem darbiem un viņu kompetencēm liekot + vai – ,vai neko.

 

DEPUTĀTU KANDIDĀTUS VARĒTU VĒRTĒT:

 

1.   KĀDĒĻ GRIB KĻŪT PAR DEPUTĀTU:

Lai sakārtotu aizsardzības sistēmu, kas ļautu mums justies aizsargātiem;

 2.   PĒC PADARĪTIEM DARBIEM:

Nacionālās aizsardzības akadēmijas veidotājs, prorektors, rektors, 2000.-2004.gadā NBS Apvienotā štāba priekšnieks. Detalizētāk manā grāmatā un mājas lapā www.kreslins.lv par darbu Saeimā;

 3.   KANDIDĀTA STĀJA – MORĀLE, ĒTIKA, PATRIOTISMS;

Politiski represēts. Atteicos no piedāvātā ģenerāļa amata Maskavā un atgriezos Latvijā. Dienesta interesēs Latvijā esmu vairākkārt piekritis pāriet dienēt uz zemāk atalgotu amatu. Ievēroju principu “Dariet kā es”;

 4.   KANDIDĀTA KOMPETENCES, KO VIŅŠ VAR IZDARĪT ESOT SAEIMĀ:

Atvaļināts brigādes ģenerālis ar 43 gadu dienesta pieredzi. Habilitētais inženierzinātņu doktors. Latvijas aizsardzības spēku apvienības. Goda un Latvijas šaušanas federācijas (LŠF) prezidents.

 

 

Izsakot to nedaudz ar humoru, vērtējot iespējas diskutēt par vienu vai otru tēmu atbilstoši militārajai pakāpei, tad kā karavīrs es, subjektīvi sevi vērtējot, nosacīti varu teikt, ka esmu augstākais virsnieks – ģenerālis drošības un aizsardzības jautājumos, vecākais virsnieks – Dr.habil.sc.ing. un profesors izglītības un zinātnes jautājumos, jaunākais virsnieks – sporta meistars, Latvijas Šaušanas federācijas prezidents sporta un fiziskās audzināšanas, kā arī plānošanas, budžetēšanas un programmēšanas (NBS AŠ “Politikas un plānošanas departamenta” – J-5 veidotājs un pirmais vadītājs) jautājumos, bet ierindnieks varbūt seržants – vispārējās politikas jautājumos.

 

AKTUĀLI JAUTĀJUMI UN ATBILDES

 

1. Vai Latvijā ir droši? ,ja Drošība ir valsts politisko, ekonomisko, militāro (fiziskās drošības - aizsardzības) un sociāli tiesisko pasākumu sistēma, ko izveido, lai garantētu valsts drošību un iedzīvotāju aizsardzību.

2. Vai mēs esam aizsargāti? , ja Latvija sakārtos savu aizsardzības sistēmu, pildīs NATO valsts pienākumus un valsts aizsardzībai veltīs 2% no IKP.

Termins aizsardzībanosaka pasākumu kopumu cīņai ar NATO Stratēģiskajā koncepcijā noteiktajiem draudiem, riskiem un izaicinājumiem: globālais terorisms, kiberuzbrukumi, enerģijas resursu drošība un klimata pārmaiņas. Papildus – civilo un militāro konfliktu jauni veidi ar spēcīgu informatīvo atbalstu.

3.Kā sakārtot valsts aizsardzības sistēmu?– Sakārtot normatīvos aktus, noteikt NBS uzdevumus un prioritātes, precizēt NBS attīstības plānus.

Secība: veikt drošības draudu, risku un izaicinājumu analīzi. Izstrādāt, izdiskutēt un Saeimā apstiprināt Nacionālo drošības koncepciju (NDK) un tās sadaļu Valsts Aizsardzības koncepciju (VAK). Koncepcijā formulē Valsts aizsardzības politiku. VAK ir konceptuālā bāze Nacionālo Bruņoto spēku likuma pārstrādei. Likums nosaka NBS struktūru un uzdevumus. Šo dokumentu kopums ļauj noteikt NBS attīstības prioritātes un plānus.

 

 

Patiesā cieņā Jūsu Kārlis Krēsliņš

01.10.2014.

 

 

 

 

 

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press