Jaunākās ziņas

NĀKOTNES PASAULE

IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Daugavpilī notiks patriotisks pasākums jauniešiem «Latviešu karavīrs laikmetu griežos»

Autors: Kārlis Krēsliņš

 2015.gada 6. novembrī Daugavpilī notiks pasākums «Latviešu karavīrs laikmetu griežos», kurā piedalīsies vairāk nekā 200 jauniešu vecumā līdz 18 gadiem no dažādām Latvijas jaunatnes organizācijām ― no Jaunsardzes, biedrības «Latvijas mazpulki»,  biedrības «Latvijas skauti un gaidas», «Vanadzēnu» pārstāvji, kā arī Daugavpils skolu jaunieši.

Pasākums būs veltīts latviešustrēlniekubataljonu dibināšanas simtgadei, un tajā īpaši tiks godināts pulkvedis Frīdrihs Briedis, kurš saņēmis visus Lāčplēša Kara ordeņa šķiru apbalvojumus.

Pasākums iecerēts, lai saliedētu Latvijas jauniešu organizācijas, sekmētu jauniešu valstisko un patriotisko audzināšanu, aicinot sabiedrību izzināt vēsturi, savas saknes un veicinot izpratni par valsts aizsardzību, lai atgādinātu par aizsardzības nozīmi brīvas un neatkarīgas valsts saglabāšanā.

 

6. novembrī no plkst. 9.00 līdz 12.00 Daugavpilī jauniešu organizācijām notiks orientēšanās sacensības ar kontrolpunktiem, kas jauniešiem ļaus iepazīt pilsētas vēsturi, kultūrvēsturiskus objektus un apskatīt tās skaistākās vietas. Tajā pašā laikā Daugavpils skolās notiks biedrības «Latvijas ģenerāļu klubs» pārstāvju tikšanās ar skolu jaunatni un sarkanbaltsarkano lentīšu locīšana.

Es viesojos Daugavpils 3.vidusskolā kopā ar kaprāli Žannu Tripolecu

         

 

Daugavpils 3,vidusskolas direktors Vitālijs Azarevičs

          

 

Skolas vēsture

1949. - skolas dzimšanas gads, bet skola bija izvietota 1.vidusskolas telpās.

1953.gada 27.janvārī Daugavpils pilsētas vadība paraksta lēmumu par 1,51 ha zemes gabala iedalīšanu 3.vidusskolas ēkas celtniecībai.

1954.gada 20.septembrī gatava skolas ēka un tajā bija paredzētas vietas 880 skolēniem.

1951./55.m.g. skolā tika nokomplektētas 26 klases ar 871 skolnieku.

1961./62.m.g. skolēnu bija – 34 klases ar 1224 bērniem.

2001./2002.m.g skolā mācījās 986 skolēni un strādāja 71 skolotājs.

2002./2003.m.g. skolā mācījās 1005 skolēni un strādāja 71 skolotājs.

Kopš skolas dibināšanas to absolvēja 3120 vidusskolēni.

60. un 70. gados skolā īpaša vērība tika veltīta eksaktā cikla priekšmetu – ķīmijas un bioloģijas mācīšanai.

Kopš 1993.gada 5.-9. klasēs sāka attīstīties humanitārais un matemātiskais virziens.

2002.gada.30.augusta.-Bilingvāla centra atvēršana.
- bilingvāla skolotāju mācīšana
- vecāku mācīšana latviešu valodā
- problēmu apspriešana par pilsētas skolām

 

No plkst. 11.00 līdz 14.00 Vienības laukumā būs apskatāma Zemessardzes, robežsargu, glābēju, kinologu, policistu, bruņoto spēku ieroču un ekipējuma izstāde.

 

Plkst. 13.15 Eiropas skvērā jauniešu organizāciju vadītāji un biedrības «Latvijas ģenerāļu klubs»  stādīja pasākuma piemiņas koku.

  

          

 

No plkst. 14.10 līdz 16.45 Daugavpils universitātes lielajā zālē norisinājās svinīgais pasākums, kuras īpašais notikums būs Ata Kļimoviča filmas «Četros no rīta mežā» pirmizrāde,  iepazīšanās ar filmas varoņiem, diskusija par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un valsts aizsardzības tēmām. Pēc filmas noskatīšanās tiks apbalvoti projektu konkursa un orientēšanās sacensību uzvarētāji. Pasākuma dalībniekus ar muzikālu sveicienu ― koncertu — iepriecinās Daugavpils mākslinieki.

Plkst. 17.25 Saules ielas un Muzeju ielas krustojuma skvērā atklāja pulkveža Brieža piemiņas plāksne. Pasākums noslēgsies ar gaismas nodošanas ceremoniju Latvijas novadiem. Visām pasākumā iesaistītajām organizācijām tiks pasniegtas lāpas, tā nododot dzimtenes mīlestību simbolizējošo gaismu tālāk.

 

Pasākumu rīkoja: biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs», Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departaments, Daugavpils pilsētas domes Izglītības pārvalde, Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs. Atbalsta ― Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki. Sponsors ―  Rīgas brīvostas pārvalde. Sadarbības partneri: Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija, biedrība «Latvijas mazpulki».

 

2011. gadā biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs» aizsāka jaunu tradīciju, organizējot patriotiska rakstura izglītojošus pasākumus neilgi pirms Lāčplēša dienas ārpus Rīgas, lai veidotu jauniešos dziļāku izpratni par Lāčplēša dienas un 18. novembra nozīmi Latvijas vēsturē, skaidrotu armijas un karavīra lomu gan vēsturē, gan mūsdienās. 2011. gadā tāds pasākums notika Trikātā, 2012. gadā ― Jēkabpilī, 2013. gadā ― Skrundā, 2014. gadā ―  Balvos, šogad pasākums norisināsies Daugavpilī.

 

 

Papildu informācija: biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs», tālr. 29432239.

 

 

 

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press