Jaunākās ziņas

Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)

Valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē. Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Krēsliņš oponē Platperam par 'kāpostu tīteņiem': augsto algu saņēmēji nenosaka vidējo algu

Autors: Portāls Delfi

 

Cilvēki ar augstām algām nenosaka vidējo algu Latvijā, Saeimasdebatēs ceturtdien, oponējot iepriekš parlamentārieša Arvīda Platpera (NSL) sacītajam, uzsvēra deputāts Kārlis Krēsliņš (NA).

"Es gribēju atzīmēt, ka šeit daudz cilvēki runā un izsaka daudzas patiesības. Bet kas ir patiesība un īstenība – ir divas puses," debatēs par nākamā gada budžetu, norādīja Krēsliņš.

"Piemēram, par vidējo algu. Ja 10 000 [eiro] viens saņem, otrs saņem vienu eiro mēnesī, saprotams, vidējā būs pieci tūkstoši [eiro]. Tā ir taisnība. Bet taisnība ir arī cita: teiksim, kad 100 cilvēki saņem 10 000 [eiro] mēnesī un miljons saņem 500 eiro mēnesī. Vidējā būs 501 eiro," skaidroja deputāts, aicinot parēķināt, cik Latvijā ir cilvēku ar augstām algām.

"To nav nemaz tik daudz. Un tie nenosaka to vidējo algu," secināja Krēsliņš.

 

Skat video: http://www.delfi.lv/news/national/politics/kreslins-opone-platperam-par-kapostu-titeniem-augsto-algu-sanemeji-nenosaka-videjo-algu.d?id=49380643

Lasīt tālāk

Kas tas par zvēru – 'politiskā atbildība'?

Autors: Kārlis Krēsliņš, 12. Saeimas deputāts, portālā Delfi
Latvijā nav balansa starp, pirmkārt, politiķu tiesībām un atbildību. Latvijas iedzīvotājiem grūti saprast atbildības jomu sadali starp Saeimas deputātiem un izpildvaras ministriem, jo šīs divas varas nav atdalītas.

Es savu viedokli pamatošu ar konkrētu piemēru. Zolitūdes traģēdija, kas ir spilgts politiskās bezatbildības gadījums. Pirmkārt, ir krimināllieta un tagad notiek tiesa, kurā, cerams, tiks noteikti patiesie atbildīgie. Otrkārt, par politisko atbildību. Bija izveidota Saeimas izmeklēšanas komisija.

Lasīt tālāk

Arbildes uz Ernesta Oldera zinātniski pētnieciskā darba jautājumiem

Autors: Kārlis Krēsliņš

Date: 04.10.2017 17:13

 Intervija zinātniski pētnieciskam darbam

1. Salīdzinot ar iepriekšējiem Saeimas sasaukumiem, kā vērtējat 12.Saeimas darbību? Vai ir iezīmējušās kādas jaunas pozitīvas vai negatīvas tendences?

Man nav lielas pieredzes Saeimas darbā. Es tiku ievēlēts par 11. Saeimas deputātu, bet, kad radās aizdomas par mana pieaugušā dēla iespējamo likuma pārkāpumu, es pats noliku deputāta mandātu. Tā nejauši sanāca, ka dienā, kad noliku mandātu, policija izbeidza kriminālprocesu pret dēlu. Sagadīšanās.

Manā vērtējumā 12. Saeima strādā labāk, jo ir, vismaz daļēji, noņemts populisms, kas bija radies sakarā ar 10. Saeimas atlaišanu un ārkārtējām vēlēšanām.

Lasīt tālāk

Atbildes uz vēlētāju jautājumiem

Autors: Arbild: Kārlis Krēsliņš

Lasīt tālāk

SAKARĀ AR VALSTS PREZIDENTA VALDĪBAS KRITIKU

Autors: 12.Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš

 Latvijas – 100 gadei

IEVADS. Var analizēt citu valstu pieredzi, bet tas nenozīmē, ka vajag atdarināt kādas valsts sistēmu. Viens piemērs. ASV speciālisti 2006. gadā organizēja starptautisko semināru par aizsardzības sistēmas uzdevumiem 21 gadsimta, par optimālo NBS struktūru. Interesants bija viens no secinājumiem, ka ASV eksperti zina kādiem, jābūt optimāliem NBS, bet viņi to nespēj realizēt praksē, jo pārāk liela ietekme ir ieroču un militāro preču ražotājiem. Papildus pateica, ka Baltijas valstīm ir iespēja veidot loģiski pamatotus NBS, jo šeit nav militāro preču ražotņu un atbilstoši lobija, un mums nevajag atdarināt lielvalstu NBS.

 

VAI LATVIJĀ LIKUMDOŠANAS VARA IR ATDALĪTA NO IZPILDVARAS?

 

Mans viedoklis ir, ka Latvijā nav pietiekami atdalīta izpildvara no likumdošanas varas. ASV, Lielbritānijas, Francijas u.c. valstu piemēri, kad vēlēšanu rezultātā pie varas nonāk kāds politiskais spēks un veido valdību, nav tiešā veidā attiecināms uz Latviju, jo tur, pirmkārt, reāli ir divi politiski spēki vai prezidentālā vara, otrkārt, izpildvarai ir balanss starp tiesībām un atbildību.

Lasīt tālāk

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press