Jaunākās ziņas

Pie Limbažu muzeja barikāžu atceres ugunskurs vieno paaudzes

Janvāris ir laiks, kad atceramies 1991. gada barikāžu notikumus. Otrdien šādu atceres pasākumu rīkoja Limbažu muzejs. Uz to bija ieradušies gan skolēni no novada ģimnāzijas un…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

VAI SAEIMA IR PAŠNAVNIECE?

Autors: Kārlis Krēsliņš, priekšlikumi likumā “Par valsts pensijām” 13.07.2017

Saeimā 2014.gadā veica labojumus likumā “Par valsts pensijām”, bet pieļāva divas kļūdas. Kļūdīties var jebkurš, bet ja kļūda ir noteikta, tad vajag to labot. Cilvēks var ietiepties un nelabot savas kļūdas, bet Saeima tā nevar darīt. Saeimas reitings ir zems vai pat ļoti zems. Vai Saeima ir pašnāvniece, ka negrib labot pieļautās kļūdas?

 

Pirmkārt, sieviešu diskriminācija. PSRS laikos sievietes tāpat, kā vīrieši dienēja Bruņotajos spēkos (BS), kā virsdienesta karavīri, bet viņām, atšķirībā no vīriešiem, dienesta gadus PSRS BS neieskaita vecuma pensijas stāžā, pamatojoties uz to, ka sievietēm nebija obligāta militārā dienesta (OMD), tad viņas nevarot būt virsdienestā.

 

Lasīt tālāk

Recenzija par Jāņa Ūdra vēsturisko romānu „Leitnants Rubenis. Bruņinieks Roberts”(Zvaigzne ABC,2016)

Autors: Br.ģen.(atv.) Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš

Jauns skatījums uz latviešu

karavīru

Otrā pasaules kara kolīzijās.

 

Savu recenziju gribu sākt ar jaunās grāmatas prezentācijā Kara muzejā izskanējušu Zinātņu akadēmijas prezidenta Ojāra Spārīša aktuālajiem vārdiem: ka mūsdienu aizvien nemierīgākajā pasaulē globalizācijas apstākļos katrai nācijai ārkārtīgi svarīgs ir pēctecības vektors un vēsturiskās atmiņas mugurkauls. Tāpēc mūsu nācijai tik svarīgas ir grāmatas par Pirmo pasaules karu, Brīvības cīņām un mūsu karavīru attieksmi pret savu valsti Otrajā pasaules karā.

Lasīt tālāk

VIEDOKLIS UN MELI

Autors: Br.ģen.(atv.) profesors Kārlis Krēsliņš

Mani priecē, ka cilvēki raksta par ļoti svarīgu laiku Latvijas vēsturē. Es jau 2008.gadā Ģenerāļu klubā (ĢK) piedāvāju augstākajiem virsniekiem rakstīt par to, kā veidojās NBS, un, pirmkārt, par to, kur viņi paši ir piedalījušies. 

Es no vārdiem pārgāju uz darbību un sagatavoju grāmatu „Gods kalpot Latvijai”. Grāmata nav biznesa projekts. Es naudas izteiksmē neko nenopelnīju. Tika izdoti grāmatas 1000 eks. Grāmatas netika pārdotas, bet gan izdalītas visiem ĢK biedriem, bibliotēkām un skolām. Katrs var ar grāmatas elektronisko versiju iepazīties manā mājas lapā www.kreslins.lv

Lasīt tālāk

Video no Saeimas plenārsēdes 2017. gada 27. februārī

Autors: Kārlis Krēsliņš

Lasīt tālāk

Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš HIBRĪDKARŠ: KO UN KĀ DARĪT? KĀDAI JĀBŪT VALSTS AIZSARDZĪBAS SISTĒMAI?

Autors: Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

Ierastā kārtība daudzās valstīs un pasaulē kopumā būtiski mainās. Lai loģiski un pamatoti atbildētu uz jautājumu, kādai ir jābūt 21.gadsimta valsts aizsardzības sistēmai, vajag ievērot sekojošo secību. Pirmkārt, veikt draudu, risku un izaicinājumu analīzi.

Otrkārt, pamatojoties uz šo analīzi, izstrādāt Nacionālo drošības koncepciju (NDK). Militāro vai fiziskās drošības draudu, risku un izaicinājumu analīze ļauj izstrādāt Valsts aizsardzības koncepciju (VAK), kas ir daļa no NDK. Parasti NATO valstīs šos dokumentus sauc par stratēģijām.

Treškārt, NDK un VAK ir konceptuālā bāze atbilstošo likumu izstrādei, pārstrādei vai pilnveidošanai. Ceturtkārt, likumi ļauj izstrādāt atbilstošus plānus, piemēram, Krīzes pārvaldes un Civilās aizsardzības plānus: valsts, reģionu un novadu, iespējams, Valsts aizsardzības operatīvo plānu (VAOP) un citus. Piektkārt, var izvērtēt un uzlabot valsts pārvaldes darba efektivitāti šo normatīvo aktu un plānu izpildei.

 

Lasīt tālāk

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press