Jaunākās ziņas

SECINĀJUMI PAR MĀCĪBĀM „ZAPAD – 2017”

IEVADS. Militārās mācības organizē visas valstis. Tās ir nepieciešamas, lai testētu un pilnveidotu Bruņotos spēkus (BS). Latvijai (NATO valstīm) ir nepieciešamība izstrādāt…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Par pielaidēm – lietu būtība

Autors: Raksts - BĢ (atv.) profesors Kārlis Krēsliņš, priekšlikumi - Jānis Ādamsons

 IEVADS. Plašsaziņas līdzekļos un Latvijas iedzīvotāju vidū daudz tiek runāts un diskutēts par cilvēkiem, kam ir izsniegtas vai atņemtas pielaides, jo tas saistās ar amata un darbavietas zaudēšanu. Kaut arī likumā “Par valsts noslēpumu” cilvēkus, kam nav izsniegta pielaide, oficiāli neuzskata par valstij nelojāliem, tomēr sabiedrībā šie cilvēki ir iezīmēti ar aizdomu ēnu.

 

Lietu būtība. Pirmkārt, vajag saprast, ka ir trīs līmeņu - naci

onālās, NATO un ES - pielaides. Otrkārt, vai mēs zinām un saprotam, kā darbojas pielaižu izsniegšanas un atņemšanas sistēma? Vai mēs ticam, ka pielaižu sistēma labi un objektīvi darbojas? Vai ir veikts objektīvs pētījums par cilvēku uzticību šai sistēmai? Domāju, ka  un NAV. Daži piemēri – fakti un jautājumi pārdomām.

 

1. Latvija ir jūras valsts. Kas veidoja Latvijas Jūras spēkus (JS)? Latviešu izcelsmes JS virsnieki, kas bija ieguvuši militāro izglītību PSRS laikos. Daudzi no viņiem vēlāk papildus mācījās arī Rietumvalstu militārajās iestādēs.

Piemēram, vecākie virsnieki: [Ilmārs Lešinskis], kas bija arī Baltijas valstu BALTRON ekskadras komandieris un Latvijas JS komandieris, Andrejs Zvaigzne, kas pat divas reizes mācījās ASV, Aleksandrs Pavlovičs, kas mācījās ASV, bija Latvijas JS komandieris utt.    Sarakstu var turpināt, bet kas viņiem ir kopējs? Visus „aizsteidzināja” no aktīvā dienesta. Tam pamatā bija pielaižu jautājums. Izņēmums ir Gaidis Zeibots, kam sieva ir latviete atšķirībā no daudziem citiem PSRS laika virsniekiem, kas dienēja dažādās vietās un, dabīgi, tur arī veidoja ģimenes.

Lasīt tālāk

Pārdomas par Trampa ievēlēšanu, KNAB un budžetu 2017 gadam

Autors: Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

Pasaulē ir daudz dažādu notikumu, bet es gribētu šoreiz izteikt savu viedokli par dažiem, pēc manām domām, aktuālākiem notikumiem, kas ietekmēs mūsu nākotni. Nosaucot dažus faktus, aicinātu uz diskusijām par šīm tēmām. Tomēr sākumā gribētu izteikt savu viedokli par ASV prezidenta vēlēšanām..

 

Raksts portālā Delfi :”Trampa ievēlēšana var mainīt pasaules kārtību; bažas par NATO”

skat: http://www.delfi.lv/news/arzemes/trampa-ievelesana-var-mainit-pasaules-kartibu-bazas-par-nato.d?id=48145419

 

Nesen notika ASV prezidenta vēlēšanas. Šis notikums bija visas pasaules uzmanības centrā. Izteikti daudzi komentāri. Es skatos uz notikušo pozitīvi. Viena lieta, kas tiek teikts priekšvēlēšanu diskusijās, otra lieta, kad cilvēks stājas tik atbildīgā amatā, kam ir ierobežojumi no Kongresa un Senāta puses. Mani jautājumi pārdomām.

 

Lasīt tālāk

Cīņa par KNAB kontroli ir cīņa par iespējām turpināt apzagt Latviju

Autors: Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš

Ievads. Šis jautājums ir daudz nopietnāks, nekā tas tiek pasniegts sabiedrībai. Latvijā ir liela ēnu ekonomika. Tas ietekmē mūsu visu ticību (tai skaitā valsts pārvaldei), labklājību un drošību. Piemēram, Latvijas budžets šogad ir ~28% no IKP. Igaunijā tas ir ~35% no IKP. Rezultātā mūsu kaimiņiem budžetā ir vairāk naudas, ko dalīt. Tas nozīmē, ka ~7% no IKP vai ~ 2miljardi eiro nav ienākuši mūsu budžetā, bet aizgājuši citus ceļus. Labi strādājot KNAB, varētu būtiski mazināt šos zaudējumus.

 

Kas un kā grauj KNAB darbu?

Raksts Delfos:"Strīķe: Streļčenoks piecus gadus strādājis oligarhu lietā minēto labā " http://www.delfi.lv/news/national/criminal/strike-strelcenoks-piecus-gadus-stradajis-oligarhu-lieta-mineto-laba.d?id=48150085

 

Lasīt tālāk

Universālā Miera federācijas (UMF) konference 07.-09.09.2016.

Autors: Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

Lietu būtība – Londona

International Leadership Conference

“Europe, Eurasia, the Middle East and North Africa: Interregional Dialogue to Address the Critical Challenges of our Time”

Šis pasākums ir ļoti savdabīgs un interesants. Dažas pazīmes, kas raksturo šo pasākumu. Pirmkārt, šī organizācija darbojas ANO paspārnē, tajā piedalās augstas dažādu valstu amatpersonas - bijušie un esošie prezidenti, ministri, parlamentu deputāti, zinātnieki un biznesa pārstāvji, kas bija arī šīs konferences dalībnieki. Otrkārt, kopā pie galda sēdēja dažādu ticību pārstāvji, piemēram, no Izraēlas, Palestīnas, Sīrijas u.c. Treškārt, ziņojumos izskanēja tikai reāli fakti, piedāvājumi situācijas uzlabošanai, bet neviens neapvainoja esošajās problēmās kādas valsts vai reliģijas pārstāvjus.

 

Lasīt tālāk

Starpparlamentārā konference par ES kopējo drošības un aizsardzības politiku (2.-4.septembris)

Autors: Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

Šis raksts nebija plānots, bet sakarā ar diskusijām, kas raisījās konferences laikā, nolēmu izteikt savu viedokli par centrālo konferences jautājumu: migrantu un bēgļu problēmu. 

Dabīgi, kad labie, gaišie cilvēki grib, lai visā pasaulē visiem būtu labi. Tas atgādina komunisma idejas: no katra par spējām un katram pēc vajadzībām. Domāju, ka sen jau pasaule pārliecinājās par šo ideju realizācijas neiespējamību. Tagad gan dažu ES politiķu runās izskan līdzīgas idejas, tikai izmantojot mūsdienu liberālisma ideju iepakojumu.

 

Lasīt tālāk

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press