Jaunākās ziņas

LATVIJAS UN ES NĀKOTNE

IEVADS. Var paredzēt nākotni īstermiņā, bet var prognozēt un loģiski pamatot nākotni arī vidējā un ilgtermiņā. Man bija iespēja piedalīties NATO zinātniskajā pētījumā „Kompleksā…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

LIETU BŪTĪBA (08.03.2018) Banku krīze

Autors: Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš

Par notikumiem Latvijā. Dažādu ziņu, kuras iegūst notikumu statusu, ir daudz. Pēc mana subjektīvā vērtējuma:

 

1. Obligātā iepirkumu komponente (OIK) dažiem patērētājiem radīja elektrības cenu izmaksu kāpumu un, dabīgi, daudzas diskusijas. Lieta kļuva nopietna, kad noskaidrojās, ka MK, un konkrēti Ekonomikas ministrija (EM), ir nelikumīgi slēguši vienošanās ar dažiem biznesa pārstāvjiem par OIK. Atslēgas vārds - nelikumīgi. TV24 “Preses kluba” diskusijās izskanēja summa - ap 4 miljardiem eiro. Tas notika 2009.-2013. gadā. Tika izteiktas aizdomas par iespējamo korupciju.

Daudz ir stāstīts par “Rīdzenes” sarunām. Vai tā nav īstas korupcijas piesegšanas lieta? “Rīdzenes” sarunu dalībnieki zināja, ka viņus noklausās, un lieta nav novesta līdz tiesai. Kas vainīgs? Ja šī lieta ir aizsegs nopietniem koruptīviem darījumiem, tad KNAB pārstāvji, kas nekvalitatīvi veica Rīdzenes sarunu izmeklēšanu un “neredzēja” OIK dīvainus jeb nelikumīgus darījumus, pildīja ietekmīgo personu (politiķu un ministru) uzdevumus un tika piesegti no viņu puses. To vajag izmeklēt un sniegt Latvijas iedzīvotājiem skaidru, loģiski pamatotu atbildi.

2. Situācija ar Latvijas bankas vadītāju. Latvija var dot pozitīvu ziņu pasaulei, ka, pirmkārt, Latvijā nav neaizskaramo personu, otrkārt, Latvijai ir iespēja demonstrēt, ka esam tiesiska valsts. Ģenerālprokurors solīja nodrošināt ātru veikt šīs lietas izskatīšanu .

3. Situācija ar “AB.LV Banku”. Tā ir liela Latvijas banka, kas piedalās daudzos labdarības pasākumos. Latvijā ir slēgtas daudzas bankas. Latvijas bankas izmanto nerezidentu noguldījumus. Tas ir saistīts ar noteiktiem riskiem, bet bankas riskē, jo tas ļauj labi nopelnīt.

Latvijas iedzīvotājiem tas raisa daudzus jautājumus. Labi, ja nav tiešu zaudējumu Latvijai. Pirmkārt, kas kontrolē situāciju ar “netīrās naudas atmazgāšanu” caur nerezidentu noguldījumiem? Oficiāli Latvijā ir FKTK, Latvijas Banka un dažādas drošības institūcijas, ES ir Centrālā banka, papildus ASV notiek dolāru pārvietošanās kontrole. Par AB.LV bankas problēmām ziņa nāca no ASV. Vai lēmumu pieņemšanā par situāciju dažādās Latvijas bankās nav lielā biznesa, citu banku ietekmes?

Lasīt tālāk

Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš

Autors: SAB darbības kvalitāte

IEVADS. Daudzus gadus mēs vērojām iekšējās cīņas KNAB. Izbrīnu raisīja KNAB spēja šajā situācijā kaut ko izdarīt. Par SAB darbību mums ir maz informācijas. SAB strādā bez “netīrās veļas mazgāšanas” plašsaziņas līdzekļos. Tas ir labi. Tomēr Latvijas iedzīvotāji var daļēji spriest par SAB darbu.

Pirmkārt, par SAB vadītāja apstiprināšanas kārtību. SAB vadītāju izvēls Nacionālā drošības padome (NDP), izvērtē Nacionālā drošības komisija un vērtē Saeimas frakcijas. Tas viss ir loģiski pamatots.

Saeima, atklāti balsojot, apstiprina SAB vadītāju. Bet šeit raisās vismaz divi jautājumi. Pirmais, ka Saeimā balso tikai par vienu kandidātu: „par”, „pret”, atturas. Pat vēlot Valsts prezidentu, parasti ir vairāki kandidāti.

Lasīt tālāk

Pie Limbažu muzeja barikāžu atceres ugunskurs vieno paaudzes

Autors: Raksts laikrakstā "Auseklis"

Janvāris ir laiks, kad atceramies 1991. gada barikāžu notikumus. Otrdien šādu atceres pasākumu rīkoja Limbažu muzejs. Uz to bija ieradušies gan skolēni no novada ģimnāzijas un 3. vidusskolas, gan paši barikāžu dalībnieki, arī ciemiņš – Saeimas deputāts, ģenerālis Kārlis Krēsliņš. Pirms tikšanās ļaudis pulciņos tērzēja, aplūkoja Limbažu mākslas skolas audzēkņu darbus, veltītus barikādēm, omulīgu noskaņu muzicējot radīja kapela Ieviņa.

Sanākušos cilvēkus vispirms uzrunāja muzeja direktors Jānis Ulmis, atceroties, cik aktīvi 1991. gada janvārī limbažnieki un arī rajona ļaudis devās sargāt Rīgu. To atbalstīja arī uzņēmumu, kolhozu un padomju saimniecību vadītāji. – Galvenais toreiz bija parādīt, ka latviešu tauta ir vienota un vēlas atbrīvoties no padomju varas, atgūt neatkarīgu valsti. Un tas arī izdevās.  

Lasīt tālāk

Laikraksts "Latvija Amerikā"

Autors: Kārlis Krēsliņš

 

Lasīt tālāk

Barikāžu atceres pasākums Limbažu muzejā

Autors: Sandra Rozenštama

 

2018.gada 23.janvārī Limbažu muzejs rīkoja 1991. gada janvāra barikāžu atceres pasākumu! Pasākumā piedalījās Latvijas Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš,  barikāžu dalībnieki, kapella"Ieviņa", Limbažu Mākslas skola, Limbažu 3. vidusskolas skolotāja Daiga Rudzīte ar 12. klases skolēniem, tāpat arī pasākumu atbalstītāja  Limbažu ģimnāzija!

 

Lasīt tālāk

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press