Jaunākās ziņas

Vai Latvijā netiek izmēģināts jaunais veids sagatavot augsni iespējamam uzbrukumam?

IEVADS. Katrā valstī ir dažādas drošības struktūras. Kādai valstij vai valstu kopumam uzbrukt ar konvencionāliem ieročiem NATO valstīm ir pašnāvība. Reāli tas nav iespējams.…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

13. Saeimas vēlēšanas

Autors: Kārlis Krēsliņš

Lasīt tālāk

Par savām kompetencēm, daļēji jokojot militārajās kategorijās!

Autors: Kārlis Krēsliņš

 

  Ģenerālis - drošības un aizsardzības jautājumos – bijušais NBS AŠ priekšnieks 2000.-2004. gads, kad stājāmies NATO;

´   Pulkvedis -izglītības un militārās zinātnes jautājumos – NAA prorektors, rektors, habilitētais inženierzinātņu doktors, profesors;

´   Kapteinis - plānošanas, finanšu un sporta jautājumos – Politikasun plānošanas departamenta veidotājs un pirmais vadītājs, NBS plānošanas sistēmas veidotājs, Latvijas šaušanas federācijas ilggadējais prezidents un sporta meistars šaušanā, virsnieku daudzcīņā;

´   Seržants - politikas jautājumos.

Lasīt tālāk

Ķeguma komercvidusskola - Latvijas cilvēks – ģenerālis Kārlis Krēsliņš

Autors: Sandra Bērziņa, direktora vietniece

Latvijas cilvēks – ģenerālis Kārlis Krēsliņš

 

 

Jau 5. gadu skolā turpinās tradīcija „Latvijas cilvēks”, kuras ietvaros pie mums viesojas un tiekas kāds valstī zināms cilvēks. Skolēni kopā ar viņu nodzied Valsts himnu, iepazīst viesa dzīvi un pieredzi, gūst atbildes uzinteresējošiem jautājumiem. Šādas tikšanās ir arī laba iespēja, kā iepazīt kāda cita aroda specifiku un saprast, kā ātrāk un veiksmīgāk sasniegt savu mērķi.

Un tā – 21. maijā pie mums ciemojās ģenerālis Kārlis Krēsliņš un viņa palīdze Sandra Rozenštama. Pārsteidza, cik daudz cilvēks spēj sasniegt no vienkārša lauku zēna līdz virsotnēm aizsardzībā, politikā, zinātnē…! Latviešu militārpersona un politiķis, bijušais Padomju armijas, Latvijas Aizsardzības spēku un Nacionālo Bruņoto spēku virsnieks, militārais zinātnieks, rezerves brigādes ģenerālis. Militārās karjeras beigās pievērsies politiskajai darbībai. 2011. gadā ievēlēts 11. Saeimā, 2014. gadā – 12. Saeimā.

Lasīt tālāk

12.12.2017. Kārlis Krēsliņš 13.SAEIMAS PRIEKŠVĒLĒŠANU PROGRAMMA (4000 zīmes. Drošības jautājumu detalizējums)

Autors: 12.12.2017. Kārlis Krēsliņš

Latvijas jaunais stratēģiskais mērķis - kļūšana par Baltijas reģiona Šveici.  

Latvija nākotnē veiksmīgi izmantos savu ģeogrāfisko stāvokli gan kā tranzīta valsts starp Austrumiem un Rietumiem, gan kā valsts starp Rietumu un Austrumu kultūrām, gan kā valsts, kur ir labvēlīga vide lauksaimniecībai un mierīgai atpūtai. Iebraukt un uzturēties valstī nav nekādu problēmu – formulējums jāpamaina, lai nesanāk, ka Latvija ir iebraucamā sēta. Pilsonību saņemt nav vienkārši, bet pilsonim ir daudz priekšrocību, salīdzinot ar nepilsoni.

Par prioritātēm. Gan atsevišķam cilvēkam, gan sabiedrībai kopumā ir svarīgas trīs galvenās lietas: ticība, labklājība un drošība.

Lasīt tālāk

IERĒDŅU SKAITS MINISTRIJĀS IR JASAMAZINA, JO…

Autors: 12.Saeimas deputāts, profesors Kārlis Krēsliņš

Viens piemērs, kā ierēdņi nodarbina sevi un citus. Likuma “Par valsts pensijām” precizēšana ir Saeimas agrāk pieļauto kļūdu labošana. Dažreiz cilvēki, nesaprotot atbildības jomu sadali starp likumdošanas un izpildvaru, kritizē visus pie varas esošos. Šajā jautājumā Saeimas kritika ir pamatota. 

Pirmkārt, nezinot vai aizmirstot vārda “KARAVĪRS” būtību, sāk nepamatoti dalīt dienestu PSRS Bruņotajos spēkos (BS) virsniekiem un virsdienesta karavīriem, un tas rada problēmas sievietēm, kas dienējušas PSRS BS virsdienestā. Birokrāti – juristi paziņo, ka PSRS laikos sievietēm nebija obligātais militārais dienests (OMD), tādēļ sievietēm nevar būt darbs virsdienestā un vecuma pensijas darba stāžā šis laiks netiek ieskaitīts. Vīriešiem ieskaita. Ja būtu rakstīts vienkārši karavīriem, dienests PSRS BS tiktu ieskaitīts vecuma pensijas darba stāžā un jautājums būtu atrisināts. 

Otrkārt, pareizi tika ierakstīts, ka karavīriem ieskaita vecuma pensiju darba stāžā, ja viņi nesaņem par vienu un to pašu darba jeb dienesta laiku divas pensijas. Bet kļūdaini ierakstīja - kas ir atteikušies no citas valsts izdienas pensijas, jo ir, vismaz daži atvaļināti karavīri, kas nodienēja, bet izdienas pensiju nesaņēma. Viņiem nebija un nav, no kā atteikties. Viņiem dienests BS netiek ieskaitīts darba stāžā. Likuma grozījumi tika nodoti Saeimas atbilstošajai komisijai. Ceru, ka kļūdas tiks labotas. 

Mani ir informējuši vairāki karavīri – pensionāri, ka 2014. gada likums par dienesta gadu ieskaitīšanu vecuma pensijas darba stāžā nedarbojas. Es tam neticēju, jo domāju, ka kaut kāda informācija ir sagrozīta. Bet vienmēr vajag pašam pārbaudīt.

 

Lasīt tālāk

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press