Jaunākās ziņas

`13. Saeimas vēlēšanas (Mans subjektīvais viedoklis)

  Pirmkārt, KF plašsaziņas līdzekļu Baltijas valstu kritika bija, ir un būs, bet mani pārsteidza Latvijas plašsaziņas līdzekļu tik liela, stipra un bieži neobjektīva…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

`13. Saeimas vēlēšanas (Mans subjektīvais viedoklis)

Autors: Brģen. (atv.), Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš

 

Pirmkārt, KF plašsaziņas līdzekļu Baltijas valstu kritika bija, ir un būs, bet mani pārsteidza Latvijas plašsaziņas līdzekļu tik liela, stipra un bieži neobjektīva Latvijas valsts pārvaldes kritika.

Tam ir objektīvi iemesli, piemēram, vēlētājiem nav skaidra atbildības sadale starp likumdošanas un izpildvaru, jo koalīcijas padome šīs varas apvienoja. 

Subjektīvi iemesli, kad uzsvaru liek uz vēlētāju saniknošanu, piemēram, ka deputāti nepamatoti palielina sev algas. Nepaskaidro, ka ir likums par dažādu specialitāšu algu atkarību no vidējās algas Latvijā, ka deputātu un ministru algas nav Latvijas algu TOP10 utt.

 

Citas dīvainības, piemēram, laikā, kad aizliegta aģitācija, LTV rāda žurnālistu agrāk veikto vēlētāju aptauju par 13.Saeimas vēlēšanām un tiek parādīta izteikta tendence nepiedalīties vēlēšanās un neticība pārmaiņām un valsts pārvaldei.

 

Lasīt tālāk

13. Saeimas vēlēšanas

Autors: Kārlis Krēsliņš

Lasīt tālāk

13. Saeimas vēlēšanas

Autors: Kārlis Krēsliņš

Lasīt tālāk

Par savām kompetencēm, daļēji jokojot militārajās kategorijās!

Autors: Kārlis Krēsliņš

 

  Ģenerālis - drošības un aizsardzības jautājumos – bijušais NBS AŠ priekšnieks 2000.-2004. gads, kad stājāmies NATO;

´   Pulkvedis -izglītības un militārās zinātnes jautājumos – NAA prorektors, rektors, habilitētais inženierzinātņu doktors, profesors;

´   Kapteinis - plānošanas, finanšu un sporta jautājumos – Politikasun plānošanas departamenta veidotājs un pirmais vadītājs, NBS plānošanas sistēmas veidotājs, Latvijas šaušanas federācijas ilggadējais prezidents un sporta meistars šaušanā, virsnieku daudzcīņā;

´   Seržants - politikas jautājumos.

Lasīt tālāk

Ķeguma komercvidusskola - Latvijas cilvēks – ģenerālis Kārlis Krēsliņš

Autors: Sandra Bērziņa, direktora vietniece

Latvijas cilvēks – ģenerālis Kārlis Krēsliņš

 

 

Jau 5. gadu skolā turpinās tradīcija „Latvijas cilvēks”, kuras ietvaros pie mums viesojas un tiekas kāds valstī zināms cilvēks. Skolēni kopā ar viņu nodzied Valsts himnu, iepazīst viesa dzīvi un pieredzi, gūst atbildes uzinteresējošiem jautājumiem. Šādas tikšanās ir arī laba iespēja, kā iepazīt kāda cita aroda specifiku un saprast, kā ātrāk un veiksmīgāk sasniegt savu mērķi.

Un tā – 21. maijā pie mums ciemojās ģenerālis Kārlis Krēsliņš un viņa palīdze Sandra Rozenštama. Pārsteidza, cik daudz cilvēks spēj sasniegt no vienkārša lauku zēna līdz virsotnēm aizsardzībā, politikā, zinātnē…! Latviešu militārpersona un politiķis, bijušais Padomju armijas, Latvijas Aizsardzības spēku un Nacionālo Bruņoto spēku virsnieks, militārais zinātnieks, rezerves brigādes ģenerālis. Militārās karjeras beigās pievērsies politiskajai darbībai. 2011. gadā ievēlēts 11. Saeimā, 2014. gadā – 12. Saeimā.

Lasīt tālāk

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press