Jaunākās ziņas

LIETU BŪTĪBA - 21.08.2016.

To nebija plānots rakstīt, bet, sakarā ar plašsaziņas līdzekļu (cilvēku) pastiprinātu interesi, nolēmu atklāti izteikt savu viedokli par šo jautājumu. Esmu Latvijas šaušanas…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

LIETU BŪTĪBA - 21.08.2016.

Autors: Kārlis Krēsliņš

To nebija plānots rakstīt, bet, sakarā ar plašsaziņas līdzekļu (cilvēku) pastiprinātu interesi, nolēmu atklāti izteikt savu viedokli par šo jautājumu. Esmu Latvijas šaušanas federācijas (LŠF) prezidents vairāk nekā desmit gadus. Ne reizi neesmu izmantojis savu amatu, lai brauktu tādos komandējumus kā: 

Londonas olimpiāde, jauniešu pasaules čempionāts šaušana, kur Latvijas jauniešu komanda ieguva zelta medaļas, atstājot aiz sevis Ķīnu un daudzas citas lielvalstis. un daudzi citi pasākumi, piemēram, Starptautiskās šaušanas federācijas prezidenta vēlēšanas. Man bija personīgais ielūgums un visu izdevumu apmaksa. Es aizsūtīju LŠF pārstāvi un jauniešu treneri Celmiņu.

Lasīt tālāk

Lietu būtība - 15.08.2016

Autors: Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

Pasaulē ir daudz dažādu notikumu, bet es gribētu šoreiz izteikt savu viedokli par mūsu nākotni. Nosaucot dažus faktus, aicinātu uz diskusijām par šiem jautājumiem. Tomēr sākumā īsi izteikšos par notikumiem Krimā.

 

Notikumi Krimā Tikās Krievijas un Turcijas prezidenti un praktiski tajā pašā laikā notika militārais incidents uz Krimas pussalas. Par incidentu asā tonī izteicās Krievijas prezidents. Oficiāli tas ir pasniegts neprofesionāli. Vai ir kādam loģiski pamatota versija šim notikumam? Neesmu tādu atradis, bet interesanti, ka tas incidents it kā visām konfliktā iesaistītām pusēm nes ieguvumus:

Ukrainai - tiek aktualizēta Krimas tēma, kas bija vai tika aizmirsta Minskas vienošanās utt.

Krievijai - parādās iespēja izslēgt Ukrainu no lielvalstu sarunām par problēmām Ukrainā, jo nevar vest sarunas ar teroristiem.

Lasīt tālāk

DOPINGS SPORTĀ.

Autors: Kārlis Krēsliņš

Tuvojas vasaras olimpiāde - pasaules sabiedrības uzmanības centrā ir Krievijas dopinga skandāls, ES vai katru dienu nogalina cilvēkus, Turcijā tiek pārkāptas cilvēktiesības, Latvijā - KNAB skandāls... Beidzamo dienu notikumiem būs liela ietekme uz mūsu nākotni.

 

 

DOPINGS SPORTĀ. Ir valsts, kas uzskata uzvaras sportā kā sava pārākuma apliecinājumu. Tas rada dažādu nestandarta, bieži nelikumīgu, iespēju meklējumus, lai uzvarētu.

Agrāk bija dalījums profesionālajā un amatieru sportā. Olimpiādēs nevarēja piedalīties profesionālie sportisti. Šeit bija lielas iespējas krāpties. Parasti veidoja sportistu komandas Bruņoto spēku (BS) sporta klubos. Komandās bija karavīri un viņi oficiāli nebija profesionāli sportisti, jo saņēma karavīra algu. Visi jau saprata, ka faktiski viņi ir profesionāli sportisti. Bija arī sportisti, kas patiešām strādāja, saņēma darba algu un brīvajā laikā trenējās. Visi saprata - notiek apmāns un uzvarēt var pārsvarā tikai sportisti profesionāļi.

Lasīt tālāk

Subjektīvais viedoklis par beidzamā laika notikumiem.LIELBRITĀNIJAS REFERENDUMS.NATO SAMITS

Autors: Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

Daudz būtisku notikumu vēsturiski īsā laikā. Notikumi Ukrainā, Sīrijā, Islāma valsts (Daech) aktivitātes, liels imigrantu un bēgļu pieplūdums ES. ES nekonsekventā rīcība un Lielbritānijas referendums. NATO samits. Mēs dzīvojam 21.gadsimtā, kad cilvēki, nauda un "smadzenes" pārvietojas uz turieni, kur tiem ir labāk. Veiksmīgi attīstīties var ekonomiski spēcīgas lielvalstis, tādas kā ASV, Ķīna, Japāna, Indija vai valstu kopums, piemēram, ES.

 

LIELBRITĀNIJAS REFERENDUMS. Tas daudziem bija un ir šoks, bet tas ir signāls tam, ka ES nav viss kārtībā. Visi piekrīt, ka kaut kas ir jāmaina ES pārvaldē. Konceptuāli ir divi iespējamie pārveides un attīstības pamatvirzieni: plānot vairāk neatkarības ES dalībvalstīm vai lielāka, ciešāka valstu integrācija.

Lasīt tālāk

Lietu būtība (Subjektīvais viedoklis par beidzamā laika notikumiem)

Autors: Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

Lietu būtība

(Subjektīvais viedoklis par beidzamā laika notikumiem)

 

Tagad ir vasaras un atvaļinājumu laiks, bet ir daži būtiski notikumi, kuriem būs liela ietekme uz mūsu nākotni. Paliek otrajā plānā notikumi Ukrainā, Sīrijā, Islāma valsts (Daesh) aktivitātes, liels imigrantu un bēgļu pieplūdums ES. ES nekonsekventā rīcība un Lielbritānijas referendums. NATO samits.

 

NOTIKUMI TURCIJĀ. Daži fakti. Turcijas vēsture ir bagāta ar militāriem apvērsumiem - 1960., 1971., 1980., 1997. gadā. Veicot apvērsumus, karavīri atgrieza valsti uz laicīgas, demokrātiskas valsts ceļa, kuru savulaik izraudzījās Mustafa Kemals Atatjurks. Tagadējais Turcijas prezidents, nākot pie varas, daudzus augstākos (ģenerāļus) un vecākos virsniekus atbrīvoja no amatiem un daži tika apcietināti un notiesāti. Ģenerālštāba priekšnieks tika notiesāts ar mūža ieslodzījumu. Bruņoto spēku (BS) vadības loma valsts pārvaldē tika būtiski samazināta Armijā sāka stingrāk kontrolēt musulmaņu tradīciju ievērošanu.

Lasīt tālāk

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press