Jaunākās ziņas

Latvijas olimpiešu tērpu kolekcijas "Rio 2016" prezentācija.

Otrdien, 10. maijā, Rīgā notika Latvijas olimpiešu tērpu kolekcijas "Rio 2016" prezentācija. 

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Subjektīvais viedoklis par beidzamā laika notikumiem.LIELBRITĀNIJAS REFERENDUMS.NATO SAMITS

Autors: Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

Daudz būtisku notikumu vēsturiski īsā laikā. Notikumi Ukrainā, Sīrijā, Islāma valsts (Daech) aktivitātes, liels imigrantu un bēgļu pieplūdums ES. ES nekonsekventā rīcība un Lielbritānijas referendums. NATO samits. Mēs dzīvojam 21.gadsimtā, kad cilvēki, nauda un "smadzenes" pārvietojas uz turieni, kur tiem ir labāk. Veiksmīgi attīstīties var ekonomiski spēcīgas lielvalstis, tādas kā ASV, Ķīna, Japāna, Indija vai valstu kopums, piemēram, ES.

 

LIELBRITĀNIJAS REFERENDUMS. Tas daudziem bija un ir šoks, bet tas ir signāls tam, ka ES nav viss kārtībā. Visi piekrīt, ka kaut kas ir jāmaina ES pārvaldē. Konceptuāli ir divi iespējamie pārveides un attīstības pamatvirzieni: plānot vairāk neatkarības ES dalībvalstīm vai lielāka, ciešāka valstu integrācija.

Lasīt tālāk

Lietu būtība (Subjektīvais viedoklis par beidzamā laika notikumiem)

Autors: Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

Lietu būtība

(Subjektīvais viedoklis par beidzamā laika notikumiem)

 

Tagad ir vasaras un atvaļinājumu laiks, bet ir daži būtiski notikumi, kuriem būs liela ietekme uz mūsu nākotni. Paliek otrajā plānā notikumi Ukrainā, Sīrijā, Islāma valsts (Daesh) aktivitātes, liels imigrantu un bēgļu pieplūdums ES. ES nekonsekventā rīcība un Lielbritānijas referendums. NATO samits.

 

NOTIKUMI TURCIJĀ. Daži fakti. Turcijas vēsture ir bagāta ar militāriem apvērsumiem - 1960., 1971., 1980., 1997. gadā. Veicot apvērsumus, karavīri atgrieza valsti uz laicīgas, demokrātiskas valsts ceļa, kuru savulaik izraudzījās Mustafa Kemals Atatjurks. Tagadējais Turcijas prezidents, nākot pie varas, daudzus augstākos (ģenerāļus) un vecākos virsniekus atbrīvoja no amatiem un daži tika apcietināti un notiesāti. Ģenerālštāba priekšnieks tika notiesāts ar mūža ieslodzījumu. Bruņoto spēku (BS) vadības loma valsts pārvaldē tika būtiski samazināta Armijā sāka stingrāk kontrolēt musulmaņu tradīciju ievērošanu.

Lasīt tālāk

Baltijas reģiona drošība: aktualitātes un turpmākā rīcība

Autors: Brģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

 

IEVADS. Jebkuras problēmas analīze jāsāk ar izskatāmā jautājuma esošās un nākotnes situācijas analīzi. Man bija iespēja piedalīties NATO izpētes grupas darbā „Pasaules kompleksā nākotne – 2030.” Šajā darbā bija iesaistīti vairāki simti pasaulē atzītu zinātnieku. 2008.gadā man uzticēja vadīt vienu no darba grupām, kuras secinājumi, pēc manām domām, tagad piepildās. Slaids no manas prezentācijas NATO darba grupu sanāksmē, kas tagad papildināts ar dažām piebildēm latviešu valodā:

Raksta turpinājumu skat šeit: BR drošība 16.05.docx

Lasīt tālāk

ASV eksperts: Krievijas spējas dažās stundās ieņemt Baltijas galvaspilsētas ir apšaubāmas

Autors: Komentāri rakstam portālā DELFI

RAKSTS:

http://www.delfi.lv/news/arzemes/asv-eksperts-krievijas-spejas-dazas-stundas-ienemt-baltijas-galvaspilsetas-ir-apsaubamas.d?id=47294093

 KOMENTĀRI:

Kam domāts tāds raksts? Bērni spēlē kariņu? Militāro konfliktu uzsāk, lai sasniegtu kaut kādu mērķi. Valsts, kas uzsāks uzbrukumu pret NATO valstu teritoriju ir zaudētāja - pašnāvniece. Nedomāju, ka tas varētu būt kādas valsts mērķis.

 

Kā stiprināt NATO kolektīvo aizsardzības sistēmu, balstīto uz viedās (gudrās) aizsardzības principiem ir diskusiju vērts. Pamatjautājums ir par 5.paragrafa iedarbināšanas procedūrām, par NATO Ātrās reaģēšanas spēku (NĀRS) kaujas gatavību un spēju ātri (48h) vai pat ļoti ātri reaģēt. NĀRS komandiera tiesībām. Tie ir apspriežamie jautājumi, bet ne iedomātie kariņi "smilšu kastē."

Lasīt tālāk

V I E D O K L I S Par dažiem notikumiem Latvijā.

Autors: Brģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

1. Tagad ne visai veiksmīgi tiek veidota Saeimas izmeklēšanas komisija ar ļoti garu nosaukumu, kurā centās ielikt iespējamo darbību. Izskan viedoklis, kam tā vajadzīga, ar ko tad tā nodarbosies?

 

4.maijā 18.20  LTV7 demonstrēja dokumentālo filmu «4.maija republika» . Tur ir daudz materiālu, kurus varētu izskatīt, vērtēt un analizēt Saeimas izmeklēšanas komisija. Kā teikts filmas anotācijā:

 

„No Dziedošās revolūcijas 1988.gadā līdz bankrotam 2008.gadā. No PSRS līdz Eiropas Savienībai. Svešzemju okupācija un vietējie oligarhi. Neatkarības anatomija … Šis ir stāsts par valsti, dēvētu par „Baltijas tīģeri”, kura 2009. gadā nonākusi uz bankrota sliekšņa. Filma pēta demokrātijas un kapitālisma dubultspēles kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā. Vērtējot neatkarības atjaunotāju vārdus un darbus, varas un naudas, elites un tautas attiecības, tiesiskumu un taisnīgumu, tā aicina saprast atsevišķu cilvēku un visiem kopējo atbildību pret valsti”.

Lasīt tālāk

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press