IEVADS. Man ir seni un cieši sakari ar Ukrainu. Kad 1949. gadā mūs izsūtīja uz Sibīriju, Amūras apgabala Tigdas reģionu, mums, ģimenei ar 4 bērniem, palīdzēja izdzīvot ukraiņu ģimene, kas bija uz turieni izsūtīta pirms II pasaules kara. Mana māsa tur apprecējās ar ukraini Stepanu Jurčenko, kuru pēc atgriešanās Latvijā nogalināja cietumā, bet māsa nomira. Ir viņu dēls Viktors, kam tagad ir jau 7 mazbērni. Manas sievas tēvs, tagad miris, bija no Doņeckas. Ukrainā ir sievas pusbrālis – dēls no tēva puses.

Valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē. Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara?
Nākamais solis var būt iespēju meklējumos, neiedarbinot NATO 5.pantu, iegūt ietekmi ES un NATO valstī. Tādu operāciju veiksmīgi var veikt valstī, kur uzticība valsts pārvaldei, izpildvarai un likumdošanas varai ir zema, kur sabiedrība ir sašķelta.
Es piedāvāju veikt analīzi uz manas valsts piemēra. Latvijā ir daudz problēmu, jo vēl PSRS laikos Latvijā latviešu bija ~50%, pilsētās mazāk nekā puse. Kad veidojām Nacionālos bruņotos spēkus (NBS), Latvijā bija ~20 000 atvaļināto PSRS virsnieku. Mūsu NBS nekad nav bijuši tik lieli.

Ievads. Pasaulē, tajā skaitā Latvijā, cilvēku uzmanības centrā bija, ir un paliek pandēmija. Tagad gan cilvēkiem šī tēma ir apnikusi. Mūsu reģionā liela uzmanība pagājušajā gadā bija pievērsta Baltkrievijai un protestiem pret negodīgajām prezidenta vēlēšanām. Parādījās bēgļi uz Baltkrievijas un Baltijas reģiona valstīm, un ES uzmanība tika koncentrēta uz šo notikumu, kas nosacīti piespieda Vācijas kancleri zvanīt par šo problēmu neatzītajam Baltkrievijas prezidentam. Tas nosacīti ir viņa atzīšana.

IEVADS. Pirms II pasaules kara bija Nāciju līga, kas izrādījās neefektīva un tika mainīta uz ANO. Cik tagad efektīva ir ANO? Domāju, cilvēki neizjūt tās efektivitāti. Tagad aktuāla tēma ir Baltkrievijas robeža. Kopumā daudzi konflikti sākās un ir sakarā ar robežām. Pat II pasaules karš formāli jeb oficiāli sākās ar robežu pārkāpumu. Arī beidzot II pasaules karu, uzvarētāji vienojās saglabāt nemainīgas robežas. Notikumi uz Ukrainas robežām, tagad uz Baltkrievijas - Polijas robežas utt., daudzas starptautiskās organizācijas nosoda, bet problēmu risinājums nav sasniegts.

IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija.
KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM ministra Sergeja Lavrova un ES augstā ārlietu pārstāvja Žozepa Borrelja kopēja intervija utt.
Kas ir kopīgs šiem notikumiem, kādas ir kopīgas tendences? Nav sapratnes un iespējas efektīvi ietekmēt šos notikumus.