Jaunākās ziņas

Universālā Miera federācijas (UMF) konference 07.-09.09.2016.

Lietu būtība – Londona International Leadership Conference “Europe, Eurasia, the Middle East and North Africa: Interregional Dialogue to Address the Critical Challenges of our Time”…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Universālā Miera federācijas (UMF) konference 07.-09.09.2016.

Autors: Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

Lietu būtība – Londona

International Leadership Conference

“Europe, Eurasia, the Middle East and North Africa: Interregional Dialogue to Address the Critical Challenges of our Time”

Šis pasākums ir ļoti savdabīgs un interesants. Dažas pazīmes, kas raksturo šo pasākumu. Pirmkārt, šī organizācija darbojas ANO paspārnē, tajā piedalās augstas dažādu valstu amatpersonas - bijušie un esošie prezidenti, ministri, parlamentu deputāti, zinātnieki un biznesa pārstāvji, kas bija arī šīs konferences dalībnieki. Otrkārt, kopā pie galda sēdēja dažādu ticību pārstāvji, piemēram, no Izraēlas, Palestīnas, Sīrijas u.c. Treškārt, ziņojumos izskanēja tikai reāli fakti, piedāvājumi situācijas uzlabošanai, bet neviens neapvainoja esošajās problēmās kādas valsts vai reliģijas pārstāvjus.

 

Lasīt tālāk

Starpparlamentārā konference par ES kopējo drošības un aizsardzības politiku (2.-4.septembris)

Autors: Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

Šis raksts nebija plānots, bet sakarā ar diskusijām, kas raisījās konferences laikā, nolēmu izteikt savu viedokli par centrālo konferences jautājumu: migrantu un bēgļu problēmu. 

Dabīgi, kad labie, gaišie cilvēki grib, lai visā pasaulē visiem būtu labi. Tas atgādina komunisma idejas: no katra par spējām un katram pēc vajadzībām. Domāju, ka sen jau pasaule pārliecinājās par šo ideju realizācijas neiespējamību. Tagad gan dažu ES politiķu runās izskan līdzīgas idejas, tikai izmantojot mūsdienu liberālisma ideju iepakojumu.

 

Lasīt tālāk

Lietu būtība - Riodeženeiro

Autors: Kārlis Krēsliņš

Šis raksts nebija plānots, bet sakarā ar plašsaziņas līdzekļu (cilvēku) pastiprinātu interesi nolēmu atklāti izteikt savu viedokli par šo jautājumu. Esmu Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) prezidents vairāk nekā desmit gadus. Ne reizi neesmu izmantojis savu amatu, lai brauktu tādos komandējumus kā:Londonas Olimpiskās spēles, Pasaules čempionāts šaušanā, kur Latvijas jauniešu komanda ieguva zelta medaļas, atstājot aiz sevis Ķīnu un daudzas citas lielvalstis. Ir bijuši daudzi citi pasākumi, piemēram, Starptautiskās Sporta šaušanas federācijas Ģenerālā asambleja, kur notika prezidenta vēlēšanas. Man bija personīgais ielūgums un visu izdevumu samaksa. Es aizsūtīju LŠF pārstāvi un jauniešu treneri Vilni Celmiņu.

Es neplānoju braukt uz Rio olimpiādi. Manis nav bukletā par Latvijas olimpiskās komandas sastāvu. Bet, kad olimpiāde Riodežaneiro daļā sabiedrības izsauca runas par nedrošību Rio, papildus ne tik veiksmīgi, kā bija plānots, mūsu olimpiešu starti un LOK atkārtots piedāvājums braukt, es piekritu aizbraukt uz dažām dienām. Neprasot nekādu finansējumu no Saeimas.

Brauciena mērķi

1. Esmu LŠF prezidents. Olimpiādē piedalījās stenda šāvējs Dainis Upelnieks un viņa treneris Uģis Dronka. Neviena vietu nebiju aizņēmis. Olimpiādē bija iespējas dibināt un stiprināt personīgus kontaktus ar starptautisko un citu valstu sava sporta veida pārstāvjiem un vadību.

 

2. Esmu Saeimas Sporta apakškomisijas loceklis. Spriežot un diskutējot par sporta un sportistu problēmām, tās ir jāpārzina no dzīves.

 

Lasīt tālāk

Lietu būtība - 15.08.2016

Autors: Br.ģen. (atv.) Kārlis Krēsliņš

Pasaulē ir daudz dažādu notikumu, bet es gribētu šoreiz izteikt savu viedokli par mūsu nākotni. Nosaucot dažus faktus, aicinātu uz diskusijām par šiem jautājumiem. Tomēr sākumā īsi izteikšos par notikumiem Krimā.

 

Notikumi Krimā Tikās Krievijas un Turcijas prezidenti un praktiski tajā pašā laikā notika militārais incidents uz Krimas pussalas. Par incidentu asā tonī izteicās Krievijas prezidents. Oficiāli tas ir pasniegts neprofesionāli. Vai ir kādam loģiski pamatota versija šim notikumam? Neesmu tādu atradis, bet interesanti, ka tas incidents it kā visām konfliktā iesaistītām pusēm nes ieguvumus:

Ukrainai - tiek aktualizēta Krimas tēma, kas bija vai tika aizmirsta Minskas vienošanās utt.

Krievijai - parādās iespēja izslēgt Ukrainu no lielvalstu sarunām par problēmām Ukrainā, jo nevar vest sarunas ar teroristiem.

Lasīt tālāk

DOPINGS SPORTĀ.

Autors: Kārlis Krēsliņš

Tuvojas vasaras olimpiāde - pasaules sabiedrības uzmanības centrā ir Krievijas dopinga skandāls, ES vai katru dienu nogalina cilvēkus, Turcijā tiek pārkāptas cilvēktiesības, Latvijā - KNAB skandāls... Beidzamo dienu notikumiem būs liela ietekme uz mūsu nākotni.

 

 

DOPINGS SPORTĀ. Ir valsts, kas uzskata uzvaras sportā kā sava pārākuma apliecinājumu. Tas rada dažādu nestandarta, bieži nelikumīgu, iespēju meklējumus, lai uzvarētu.

Agrāk bija dalījums profesionālajā un amatieru sportā. Olimpiādēs nevarēja piedalīties profesionālie sportisti. Šeit bija lielas iespējas krāpties. Parasti veidoja sportistu komandas Bruņoto spēku (BS) sporta klubos. Komandās bija karavīri un viņi oficiāli nebija profesionāli sportisti, jo saņēma karavīra algu. Visi jau saprata, ka faktiski viņi ir profesionāli sportisti. Bija arī sportisti, kas patiešām strādāja, saņēma darba algu un brīvajā laikā trenējās. Visi saprata - notiek apmāns un uzvarēt var pārsvarā tikai sportisti profesionāļi.

Lasīt tālāk

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press