Jaunākās ziņas

MŪSU DZĪVES LIKUMSAKARĪBAS (Mans subjektīvais viedoklis)

IEVADS. Mēs dzīvojam pasaulē, kur cilvēkiem ir grūti saprast un prognozēt notikumus gan pasaules, gan valsts līmenī. Tas savukārt apgrūtina plānot, pirmkārt, ilgtermiņa savu un savu pēcnācēju…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

MŪSU DZĪVES LIKUMSAKARĪBAS (Mans subjektīvais viedoklis)

Autors: Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš

IEVADS. Mēs dzīvojam pasaulē, kur cilvēkiem ir grūti saprast un prognozēt notikumus gan pasaules, gan valsts līmenī. Tas savukārt apgrūtina plānot, pirmkārt, ilgtermiņa savu un savu pēcnācēju likteni.

Es aizdomājos par atslēgas darbībām un atbilstošiem vārdiem. Pirmkārtkonkurence. Tā ir gan augu, gan dzīvo radību pasaulē. Cilvēki to ir pārbaudījuši, kā parasti, uz pelēm, dodot nelielam skaitam dzīvnieciņu visu nepieciešamo un ar to izslēdzot konkurenci. Dzīvās radības strauji pavairojušas, bet finālā sākušas izmirt. Daļēji to atkārto nosacītā Rietumu pasaule, bet papildina ar Stambulas konvencijas ieviešanu, kas jau oficiāli normatīvos dokumentos cenšas likvidēt atšķirības starp sievieti un vīrieti. Piemēram, ES, ieskaitot Latviju, pamatnācija sāk samazināties.
Zemes iedzīvotāju skaits palielinās un sāk pārsniegt nosacīti pieļaujamās robežas. Pagaidām Rietumvalstu ~ 1 miljards iedzīvotāju cenšas palīdzēt, uzturēt ap 7 miljardu cilvēku, kas dzīvo daudz sliktāk. Tur gan ir izdzīvošanas konkurence, kas uztur augstu dzimstību, lai ģimene, cilts, valsts spētu izdzīvot. Tas rada cilvēku migrāciju, tajā skaitā arī organizētu un bieži organizētu ar sliktiem mērķiem.

Lasīt tālāk

Starptautiskās sankcijas pret Krievijas Federāciju kā kara izbeigšanas instruments

Autors: Brģen.(atv.)Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš

IEVADS. Man ir seni un cieši sakari ar Ukrainu. Kad 1949. gadā mūs izsūtīja uz Sibīriju, Amūras apgabala Tigdas reģionu, mums, ģimenei ar 4 bērniem, palīdzēja izdzīvot ukraiņu ģimene, kas bija uz turieni izsūtīta pirms II pasaules kara. Mana māsa tur apprecējās ar ukraini Stepanu Jurčenko, kuru pēc atgriešanās Latvijā nogalināja cietumā, bet māsa nomira. Ir viņu dēls Viktors, kam tagad ir jau 7 mazbērni. Manas sievas tēvs, tagad miris, bija no Doņeckas. Ukrainā ir sievas pusbrālis – dēls no tēva puses.

Lasīt tālāk

Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)

Autors: Dr.habil.sc.ing Kārlis Krēsliņš

Valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē. Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara?

Nākamais solis var būt iespēju meklējumos, neiedarbinot NATO 5.pantu, iegūt ietekmi ES un NATO valstī. Tādu operāciju veiksmīgi var veikt valstī, kur uzticība valsts pārvaldei, izpildvarai un likumdošanas varai ir zema, kur sabiedrība ir sašķelta. 

Es piedāvāju veikt analīzi uz manas valsts piemēra. Latvijā ir daudz problēmu, jo vēl PSRS laikos Latvijā latviešu bija ~50%, pilsētās mazāk nekā puse. Kad veidojām Nacionālos bruņotos spēkus (NBS), Latvijā bija ~20 000 atvaļināto PSRS virsnieku. Mūsu NBS nekad nav bijuši tik lieli.

 

Lasīt tālāk

Lietu būtība (2022.gada janvāris) Krievijas 17.12. 2021. gadā sagatavotās pretenzijas ASV, NATO un daļēji ES. Kāds ir to mērķis?

Autors: Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš

Ievads. Pasaulē, tajā skaitā Latvijā, cilvēku uzmanības centrā bija, ir un paliek pandēmija. Tagad gan cilvēkiem šī tēma ir apnikusi. Mūsu reģionā liela uzmanība pagājušajā gadā bija pievērsta Baltkrievijai un protestiem pret negodīgajām prezidenta vēlēšanām. Parādījās bēgļi uz Baltkrievijas un Baltijas reģiona valstīm, un ES uzmanība tika koncentrēta uz šo notikumu, kas nosacīti piespieda Vācijas kancleri zvanīt par šo problēmu neatzītajam Baltkrievijas prezidentam. Tas nosacīti ir viņa atzīšana. 

Lasīt tālāk

PASAULĒ.VAI ANO VAR PILNVEIDOT?

Autors: Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš

IEVADS. Pirms II pasaules kara bija Nāciju līga, kas izrādījās neefektīva un tika mainīta uz ANO. Cik tagad efektīva ir ANO? Domāju, cilvēki neizjūt tās efektivitāti. Tagad aktuāla tēma ir Baltkrievijas robeža. Kopumā daudzi konflikti sākās un ir sakarā ar robežām. Pat II pasaules karš formāli jeb oficiāli sākās ar robežu pārkāpumu. Arī beidzot II pasaules karu, uzvarētāji vienojās saglabāt nemainīgas robežas. Notikumi uz Ukrainas robežām, tagad uz Baltkrievijas - Polijas robežas utt., daudzas starptautiskās organizācijas nosoda, bet problēmu risinājums nav sasniegts.

 

Lasīt tālāk

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press