Pasākums 2016.gada 6.maijā
Ziedu nolikšana un svecīšu aizdegšana pie Brīvības pieminekļa un Brīvības pieminekļa apmeklējums
-
Pasākumu organizēja mana palīdze Sandra Rozenštama
-
Brīvības piemineklis atrodas Latvijas galvaspilsētas Rīgas centrā, Tas tika uzcelts Brīvības cīņās kritušo piemiņai, bet mūsdienās tas ir kļuvis arī par Latvijas valstiskuma, latviešu tautas vienotības, neatkarības un brīvības simbolu.
-
Piemineklis, kas tika atklāts 1935. gadā, ir 42 metrus augsts un veidots no pelēka un sarkana granīta, travertīna, dzelzsbetona un vara.
-
Pieminekļa kompozīciju veido trīspadsmit skulptūras un bareljefi, kuros attēlota Latvijas vēsture un kultūra.
-
Virzienā uz augšu pieminekļa forma sašaurinās un pāriet 19 metrus augstā obeliskā, kura galotnē atrodas 9 metrus augstais Brīvības tēls — jauna sieviete, kura rokās tur trīs zeltītas zvaigznes.
-
Ideja celt Brīvības cīņām veltītu pieminekli parādījās 1922. gadā, kad toreizējais Latvijas premjerministrs Zigfrīds Anna Meierovics uzdeva izstrādāt noteikumus konkursam par "piemiņas staba" celtniecību.
-
Celtniecības darbi sākās 1931. gadā un tos finansēja ar tautas ziedojumiem.
-
Pēc Otrā pasaules kara Latvijas PSR varas iestādes apsvēra iespēju pieminekli nojaukt.
-
Visi parakstījās viesu grāmatā 117 lpp.
-
Tomēr tautai Brīvības piemineklis joprojām palika valstiskās neatkarības simbols un 1987. gada 14. jūnijā, trīs gadus pirms Latvijas neatkarības atjaunošanas
-
Esam iekšpusē. Jākāpj 33 m
-
Esam pašā augstākajā punktā
-
Skats no augšas
-
Piemineklis tika uzcelts par tautas saziedotajiem līdzekļiem un atklāts 1935. gada 18. novembrī, 17. Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā
-
-
-
-