Jaunākās ziņas

KARŠ UKRAINĀ

Kārli, labdien! Mani sauc Ivans Skrjabins. Esmu Igaunijas izdevuma Postimees žurnālists. Mani Latvijas žurnālisti kolēģi ieteica tavu kontaktu. Vai varu novērst jūsu uzmanību ar nelielu eksperta…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Virsleitnants Kārļa Kļavas piemiņas kauss 2018

Autors: Sandra Rozenštama

 

2018. gada 22. aprīlī notika virsleitnanta Kārļa Kļavas piemiņas kauss 2018  sacensību atklāšana, Kārlis Krēsliņš atklāšanas cermonijā teica nelielu uzrunu. 

Virsleitnants Kārļa Kļavas piemiņas kausa 2018 nolikumu skat seit: Klavas_kauss_liet_2018 (3).pdf

Kārlis Kļava dzimis 1907. gada 9. martā, miris 1941. gadā bija latviešu sporta šāvējs.

Piedalījies 1936. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Berlīnē, kur šaušanā ar mazkalibra automātisko pistoli 25 m distancē izcīnīja 23. vietu. 1937. gada Pasaules čempionātā izcīnīja zeltu šaušanā ar automātisko pistoli, tāpat kļuva par neoficiālo Pasaules čempionu šaušanā ar parabellumu. Viņš ir pirmais Latvijas sportists, kas kādā no sporta veidiem kļuvis par Pasaules čempionu. Vairākas reizes izcīnījis uzvaru Latvijas čempionātā. 1937. gadā ticis atzīts par Latvijas gada labāko sportistu laikraksta "Sporta Pasaule" vērtējumā.

 

1931. gadā beidzis Latvijas Augstāko karaskolu. Laikā no 1932. līdz 1940. gadam bija Rīgas kājnieku pulka virsleitnants. 1938. gadā ticis apbalvots ar V šķiras Viestura ordeni. 1941. gadā K. Kļava tika arestēts, deportēts uz Krievijas PFSR, kur arī tika nošauts.

Virsleitnants Kārlis Kļava ir 1. Pasaules čempions neatkarīgās Latvijas sporta vēsturē. Šo sasniegumu viņš izcīnija Ātršaušanā ar automātisko pistoli. 

1937.g. Helsinkos izcīnīja pasaules čempiona titulu.

1937.g. atzīts par labāko Latvijas sportistu un apbalvots ar Viestura ordeni.

 

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press