Jaunākās ziņas

NĀKOTNES PASAULE

IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

TRIATLONS

Autors: 12.Saeimas deputāts, profesors Kārlis Krēsliņš

Tā ir vēl viena joma, kur mans dēls Antons turpina manas tradīcijas. Mans draugs Vitālijs kādreiz pierunāja mani izmēģināt un startēt triatlonā. Pirmais triatlons man bija netālu no Maskavas. Tas notika PSRS laika slavenā acu ārsta Fedorova saimniecības teritorijā.

Es visdrošāk jutos skriešanā, jo biju jau noskrējis vairākus maratonus, labi varēju braukt ar velosipēdu, bet sliktāk man bija ar peldēšanu. Es bērnībā nebiju mācījies pareizi un ātri peldēt. Peldēt iemācījos Sibīrijā, bet tas jau vairāk bija, lai turētos uz ūdens, pārpeldētu upīti vai lielāku upi. Kad vēlāk nodarbojos ar virsnieku daudzcīņu, nedaudz gatavojos peldēt ātrāk un kraulā. Tomēr tā man palika vājākā daudzcīņas disciplīna.

 

 

 Triatlona pirmais posms bija peldēšana. Vajadzēja peldēt Maskavas kanālā līdz bojām un atpakaļ. Es peldēju un domāju, kā tas var būt, ka visu laiku jāpeld pret straumi. Nolēmu, ka tas ir subjektīvi un laikam esmu noguris. Vajadzēja nopeldēt ~1,5 km. Finišēju trešais no beigām. Vēlāk noskaidrojās, ka mums nepaveicās, jo kanālam bija slūžas, lai izlaistu kuģus, un tā bija sanācis, ka upes nelielā straume, atverot slūžas, bija mainījusi virzienu.

Nākamais posms bija 40 km ar velosipēdu. Tur jau man bija citas izjūtas. Es pakāpeniski sāku apdzīt dalībniekus vienu pēc otra un finišēju trešais no pareizā gala. Tomēr biju sevi fiziski nomocījis. Es zināju, ka aiz manis uz velosipēda finišēja spēcīgs skrējējs. Man visu laiku bija doma, ka viņš mani apdzīs krosa distancē.

Beidzamais posms bija kross. Es iekšēji biju pārliecināts, ka tagad jau man būs vieglāk, bet kļūdījos. Es nebiju trenējis skriešanu uzreiz pēc velosipēda. Strādā dažādi kāju muskuļi, un vajadzīgs laiks, lai adaptētos skrējienam. Bija jāskrien divi apļi, pa 5km katrs. Mēs skrējām pa meža celiņu, pa kuru bija daudz jāts ar zirgiem. Tas sarežģīja skriešanu. Es sākumā biju uz robežas zaudēt samaņu un speciāli skrēju tā, lai koku zari pa laikam iesit pa seju. Tas it kā uzmundrināja. Tas bija pirmajā aplī. Otrajā es jau skrēju ar baudu un viss man padevās. Šajās sacensībās ieguvu trešo vietu.

Sacensības deva lielu gandarījumu un arī mācības. Vajag atsevišķi trenēt pāreju no vienas disciplīnas uz otru un it sevišķi no velosipēda uz krosu. Sacensības tika uzņemtas filmā. Tās bija amatieru līmeņa sacensības. Interesanti bija pēc tam sacensību dalībniekiem un citiem līdzjutējiem paskatīties uz sevi it kā no malas. Tad jau labāk var saskatīt savas kļūdas.

 

1993.gada vasarā Valmierā notika sacensības vieglatlētikā un citos sporta veidos. Es pārstāvēju Aizsardzības spēkus (AS) un kā pulkvedis gāju karavīru sportistu priekšgalā. Es skrēju 3 km Valmieras stadionā. Bet galvenais un atmiņā paliekošs man bija triatlons.

Pirmais posms bija jāpeld Vaidavas ezerā. Ūdens temperatūra bija diezgan zema - tikai +130 C. Lielākā daļa sportistu, un it sevišķi ārzemju latvieši, bija speciālos  peldkostīmos, kas saglabā ķermeņa siltumu. Daži, kam tādu kostīmu nebija, atteicās no starta. Es ieziedos ar cūkas taukiem un gāju uz startu. Vajadzēja peldēt ezeram uz vienu pusi un atpakaļ. Peldēt bija sarežģīti, nevarēju īsti iedarbināt ķermeņa muskuļus, jo tik labi nepeldu. Iznācu krasta ar sastingušiem muskuļiem.

Tad bija 40 km brauciens ar velosipēdu. Tur man veicās nosacīti labi, bet es jau nebiju ilgāku laiku, pat gadus trenējies triatlonā. Beigās bija skrējiens apkārt ezeram. Distance sanāca ap 11 km. Tagad neatceros savu rezultātu, bet gandarījumu guvu. Tas notika, ja nemaldos, pirms Jāņiem. Man, dabīgi, tas vairs nav tik spilgtā atmiņā. Atceros, ka, noskrienot savu pirmo maratonu vai veicot triatlonu, emociju bija ļoti daudz. Es esmu savaldīgs un emocijas sevišķi neizrādu, bet dažiem maniem draugiem, kas to darīja kopā ar mani, tā bija galvenā sarunu tēma daudzu nedēļu laikā.

 

28.06.2015. 7.30. Antons devās uz Vaidavas ezeru startēt triatlonā. Patiešām, ābols no ābeles tālu nekrīt. Patīkami, ja bērni var pārsniegt savu vecāku sniegumus. Viņš noskrēja Rīgas maratonu, tad Ventspilī pusmaratonu un devās uz savu pirmo klasisko triatlonu. Viņam jau ir plāni šogad vēl startēt starptautiskajās triatlona sacensības ārpus Latvijas. Viņa mērķis ir pārvarēt “Dzelzs cilvēka” normatīvu: 3,8 km – peldēt; 180 km – velosipēds un noslēgumā maratons 42,195 km – skriet. Man liekās, tas ir par daudz.

Cilvēku uztvere par to, kas ir daudz un kas ir maz, mainās. Piemēram, sešdesmitajos gados maratonu skrēja profesionāļi un ļoti neliels skaits amatieru. Pakāpeniski maratons kļuva par tautas sporta veidu. Viss mainās. Man jau arī paliek doma pārvarēt vēlreiz vismaz klasisko triatlonu: 1,5 km – peldus; 40 km – velosipēds un 10 km skriet. Nevar taču nesekot sava dēla piemēram.

 

 

 

 

Секс с Олимпийкой

 

 

Antons Krēsliņš

 

 

Нет, это не тот секс, что вы подумали, и не та олимпийка, образ которой вы себе представили, прочитав название! Сегодня с друзьями я стартовал на своем первом триатлоне, выбрав для этого важного События - старт в Вайдаве, и нескромно посягнув на олимпийскую дистанцию (для тех, кто не в курсе: 1,5 км плывешь, 40 едешь на велосипеде, 10 бежишь). Пфффф, всего-то!!!

Но вернемся немного назад…в мае (позади уже был Рижский марафон) я получил сообщение от Дениса с предложением: «Может мотанем на старт в Вайдаву? Сделаем олимпийку, повеселимся, опыт получим перед Сочи». «Ну почему бы и нет? Вроде плыть – плыву. На веле еще не ездил, но время есть; целый месяц, покатаюсь. 40 км фигня, проеду! Ну и 10 км пробежать - не проблема» - так я думал до сегодняшнего дня!

Месяц прошел, на велике набралось всего тренировок 5. Поплавали в открытой воде. Ну и сделал два раза брики: после тренировки на вело, сразу бег. Удивительное, скажу вам, чувство бежать после велосипеда.

На Лиго Сашка подхватила ротовирус, и конечно уже в пятницу его встретил, и я со всеми вытекающими приятными последствиями - температура и т.д. без подробностей. Два дня я пытался отпоить себя водой, с мыслью, что до воскресенья нужно срочно встать на ноги. К вечеру вчерашнего дня меня начало отпускать. К утру вроде чувствовал себя нормально и был этому рад, т.к. решил для себя стартовать в любом случае и точка!

Утро. Проснулся в отличном настроении, собрал все вещи и двинул на Статоил на Югле, где в 9.15 планировалась встреча с Вовкой и Денисом с Ирой. Вовка как всегда опоздал. Мы обсудили у кого какой размер колес и можно ли накачать их 16 граммовым баллончиком и двинулись на встречу нашему веселому развлечению в этом прекрасном местечке в Вайдаве.

Приехав на место, осмотрелись, получили номера, в очередной раз услышали от бывалых, что мы дико смелые и странные, что начинаем свой путь в триатлоне с Олимпийской дистанции (за последние 3 недели мы это слышали не один раз и это нас настораживало, но мы гнали прочь эти глупые мысли). Немного размялись, прокатились, и уже на разминке заметили на трассе такую «маленькую», такую «пологую» горочку. «Ну фигня!» - подумал я. И так, транзитку сделали, вещи разложили, все как советовали нам бывалые! Велик, шлем, очки, вело туфли, номер, кроссовки, очки плавательные, шапочка, гидрик, одним словом - набор бойца!

Берем гидрики и к воде. Одеваемся, небольшая разминка и вот мы стоим на пороге чего-то нового, чего-то, что мы еще не пробовали…ну как перед первым сексом: вот он, такой красивый, такой клевый и неизведанный для тебя, а после него, ты уже станешь другим и никогда уже не будешь прежним.

Гудок, поехали…Забегаем в воду. Плыву. Плаваю я плохо, поэтому этап воды для меня просто на преодоление. Нужно просто спокойно проплыть своих 1.5 км и бежать на велик. В целом так и проплыл: спокойно, немного виляя, немного заплывая на буйки и потом от них. И вот последние 5 метров, рука касается берега, бегу в транзитку.

В голове крутятся наставления: гидрик до половины снять, шапочку с очками в рукав, не забыть одеть шлем, застегнуть, номер, очки, туфли и в перед! Ничего не забыл и Т1 вроде прошел быстро (как на самом деле, еще не смотрел по времени).

Бегу с великом, запрыгиваю, покрутил педали, и вот, помните ту горочку? А вот и она! Такая «плоская», такая «маленькая», и таких горок было три, и три спуска. Но спуски, как вы понимаете, пролетают незаметно, а вот горки были вечностью и так 5 кружков! В голове две мысли: только бы не прокол (и, слава Богу, его не было), и вторая - доехать бы быстрее. А дальше будет мой любимый и мой сильный бег. Я нормально бегаю, в отличии от плаванья топором и велоезды как медведя на трехколесном.

Последние км повышаю каданс (говорят, нужно, чтобы потом бежалось легче. Наверное, так и есть, но я пока этого не ощутил. Перед аркой снимаю туфли, спрыгиваю, Т2, забегаю, вел, шлем, кепка, кроссовки и вперед! Немного путаю, куда бежать, и после небыстрых указаний нахожу дорожку.

Итак, спрыгнув с велика, я почувствовал неимоверную тяжесть в ногах и в мышцах, но я был к этому готов (брики ведь я делал). Выбегаю на трассу. Первый поворот, травка и небольшая горка. Терплю. Ноги немного сводит, фигня, сейчас будет асфальт. Через пару км ноги войдут в ритм и будет нормально. Но подождите, травка переходит в огороды, потом впереди оказывается овраг, да-да, именно овраг, гребаный овраг с маленькой тропинкой. Оказывается, эта тропинка — это трасса!

Но сюрпризы не закончились! С оврага мы выбегаем не на асфальт, а на грунтовочку… «мммм, как это мило» - думаю про себя. Ну ладно, грунтовка, так грунтовка, всего 10 км, фигня. Но впереди горка, ноги начинают просто тупо отказывать и сводить, при чем обе ноги, а за первой горкой вторая…

Итак, передо мной выбор: продолжить бежать и в результате свалиться от судороги двух ног или переходить на шаг и надеется, что ноги отпустит. За все время моего бегового опыта я ни разу, никогда, не переходил на шаг! Скрипел зубами, проклинал все на свете, но бежал. А тут нужно делать выбор: или шаг, или финиш. Перехожу на подъеме на шаг, поднимаюсь, пытаюсь вернуться на бег…Получается… ноги болят, но не так сильно сводит.

Три круга…три круга по 3.3 км… какие оказывается они могут быть долгими! ВЫ СЕБЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯЕТЕ! Но вот последний круг. Ноги уже сводит и на спуске. В голове мелькает мысль о красивом финише в стиле Бирина. Последний подъем, поворот, спуск, еще поворот и финишная черта… а ноги бегут! финиша в стиле Женьки не будет! ФИНИШ! Секааас! Мы это сделали! ДЕН, ВОВКА! МЫ ЭТО СДЕЛАЛИ!!!

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press