Jaunākās ziņas

LATVIJAS UN ES NĀKOTNE

IEVADS. Var paredzēt nākotni īstermiņā, bet var prognozēt un loģiski pamatot nākotni arī vidējā un ilgtermiņā. Man bija iespēja piedalīties NATO zinātniskajā pētījumā „Kompleksā…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Piešķir pilsonību G.Kasparovam vai nepiešķirt ?

Autors: Kārlis Krēsliņš

Daži fakti:
1) Viņš ir ģēnijs, kuru atpazīst pasaule. Tas nerada pat diskusijas. ASV ir visvairāk Nobela prēmijas laureātu un lielākā daļa no viņiem ir iebraucēji no citām valstīm. ASV ir vide, kur ģeniāli cilvēki var sevi atklāt un sasniegt pasaules līmeņa risinājumus. Kādēļ Latvija nevarētu spert soli šajā virzienā? Kad uz Latviju brauktu nevis melnstrādnieki, bet augstas klases speciālisti.
2) 1985.gadā (tas bija PSRS laiks) Gari Kasparovs atklāti izteicās par Baltijas valstu okupāciju, viņš prognozēja Berlīnes mūra krišanu un ieteica pārdot Kurilas salas Japānai. Vai spēlējot ar Karpovu, kas spēlēja ar PSRS karodziņu, bet pats Kasparovs ar KF karodziņu. Tā bija uzdrīkstēšanās un drosme. Vai tas nebija sava viedokļa faktiskā demonstrācija p a s a u l e s priekšā - PSRS sabrūk un tagad no tās veidojās neatkarīgas valstis un tajā skaitā arī Latvija? Padomājiet.
3) Latvija ir piešķīrusi noteiktam skaitam (tuvu 200) Latvijas pilsonību un daudzi no viņiem ir Latvijai devuši lielu pienesumu, bet domāju, Gari Kasparovs nebūtu starp pilsonības ieguvējiem tas sliktākais. Mēs tērējām miljonus latu, lai reklamētu Latviju, Gari Kasparovs, kā Latvijas pilsonis, Latvijas atpazīstamībai būtu ļoti labs devums.
4) Gari Kasparovam ir dēls, kurš dzīvo Latvijā. Viņam ir saiknes ar Latviju. Tas nav mazsvarīgs fakts.
5) Gari Kasparova drošība ir apdraudēta. Nav normāli, ja cilvēkam par viņa uzskatiem uzbrūk, policija aiztur utt. Viņš ir cilvēks, kas uzdrošinājās paust savus neatkarīgos uzskatus, pat PSRS laikos. Nav tik daudz cilvēku, kas to uzdrošinājās darīt.
6) Beidzot. Ja par viņu iestājās Avotiņu ģimene un Jeļena, kas pēc tautības ir krieviete, uzstājoties Strāsburgā ES parlamentā teica: „No augstās Eiroparlamenta tribīnes atļaujiet man personīgi apsūdzēt Eiroparlamenta deputāti Ždanokas kundzi. Es Jūs, Tatjana Arkadjevna apsūdzu par to, ka ar savu darbību apkaunojat manu lielo krievu tautu. Mēs, etniskie krievi, esam, godīgi un kārtīgi ļaudis. Mēs dzīvojām visā pasaulē, bet nekur, izņemot Latviju, krievu diaspora nenes apvainojumus savas valsts etniskajam vairākumam, kā jūs un jūsu idejiskie līdzbiedri to sistemātiski provocējat Latvijā. ” Savu uzrunu nobeidza ar vārdiem „Lai dzīvo neatkarīga un suverēna Latvija ar vienīgo valsts valodu – latviešu.” Ja tādi cilvēki, kas spēja arī tagad cīnīties par Latviju pat Eiroparlamentā, tad es atbalstu viņu centienus palīdzēt Gari Kasparovam iegūt Latvijas pilsonību.
7) Priecē Kārļa Šadurska, Ata Pabrika un citu redzamo politiķu un dažādu cilvēku atbalstītāju skaidra un atbalstoša nostāja šajā jautājumā.

JEĻENAS AVOTIŅAS - JEKATERIŅIČEVAS UZRUNA STRASBŪRĀ, EIROPARLAMENTA konferencē - skatīt šeit.Sveicu Latvijas proklamēšanas svētkos!
LR 11. Saeimas deputāts, Dr.habil.sc.ing., atvaļ. brģen. Kārlis Krēsliņš

Bildes avots: boylston-chess-club.blogspot.com

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press