Jaunākās ziņas

KARŠ UKRAINĀ

Kārli, labdien! Mani sauc Ivans Skrjabins. Esmu Igaunijas izdevuma Postimees žurnālists. Mani Latvijas žurnālisti kolēģi ieteica tavu kontaktu. Vai varu novērst jūsu uzmanību ar nelielu eksperta…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

PĀRDOMAS PAR VALSTS PREZIDENTA VĒLĒŠANĀM

Autors: Kārlis Krēsliņš

Tagad jau sāk Valsts prezidenta (VP) kandidātu reģistrāciju un pirmais ir pierakstīts Mārtiņš Bondars (LRP). Ceturtdien ZZS pieteiks Raimondu Vējoni. NA plāno Egīlu Levitu pieteikt piektdien 22. maijā. NSL nolēmuši Gunāru Kūtri nepieteikt un balsot pret visiem kandidātiem. Ringolds Balodis (NSL) ir publiski izteicis atbalstu NA kandidātam. Cilvēki prognozē dažādu sacensību rezultātus.


 Es jau sāku domāt vai varētu prognozēt, kā būs ar VP kandidātu. Vienu versiju izteicu, bet nezinu vai tas varētu tikt realizēts. Pieņemsim, kādai "X" personai varbūt šī ir pēdējā iespēja palikt politikā un Latvijas vēsturē. Kas un kā tiks darīts?

Jautājums jau ir, kā to var izdarīt. Panākt, ka no nosauktajiem kandidātiem neviens neiegūst 51 deputātu atbalstu nav liela problēma. Pirmajā kārtā partijas balsos par saviem kandidātiem. Vienotībai brīvais balsojums un izredzes kādam iegūt 51 deputāta atbalstu nav vai, pareizāk sakot, ir ļoti mazas. Ko var izdarīt šajā situācija? Pirmkārt, sagatavot sabiedrības viedokli, kritizēt NA, kas ir "pārkāpusi" koalīcijas sadarbības līgumu un "slikti" strādā komandā.

Tiks nominēti jauni kandidāti. VVF nevar aicināt, kā teica Vienotības līdere, jo vajag nodrošināt 51 balsi un neviens to nevar garantēt. Māri Riekstiņu nevar izraut no darba NATO, jo tagad ir drošības jautājumu prioritāte. Artis Pabriks rakstīja, ka aizsardzības ministru nevajadzētu mainīt, kas tad to darbu labi darīs. VP jābūt pieredzei politikā un ekspertam drošības jautājumos, jo jāvada Militārā un Nacionālā drošības padomes.

Tad jau labākais kandidāts no koalīcijas būs Saeimas drošības komisijas vadītājs. Kā jau izskanēja presē, Premjerministre ir nogurusi. Vajadzēs jau nu atdot šo amatu ZZS, iespējams dot kādu amatu valdībā arī opozīcijai. Varbūt NA atstāt opozīcijā un Saeimas spīkera amatu dot partijas pārstāvim, kas atbalstīs jauno koalīcijas kandidātu VP amatam? Sabiedrību vajag saliedēt. Valsts prezidents ir visas tautas prezidents. Tā varētu būt, bet vai būs - nezinu.
 
 Ceru un ticu, ka nākotnē būs tautas vēlēts prezidents

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press