Par notikušo traģēdiju un atbildību
Šodien bija AIKN komisijas sēde „Atbildīgo valsts dienestu reaģēšana un darbs šā gada 21.11.2013. Rīgā, Zolitūdes tirdzniecības centrā notikušās traģēdijas laikā”.
Visi atzīmēja to, ka dienesti strādāja labi. Es papildus teicu, ka IeM pārstāvji bija notikumu un plašsaziņas uzmanības centrā. Slikti ir strādājuši politiķi un, pirmkārt, Ministru prezidents, kuram atbilstoši Nacionālā drošības likuma (NDL) 9.pantam ir pienākums 3) organizē Nacionālās drošības koncepcijas (NDK) un Valsts aizsardzības koncepcijas (VAK) izstrādi un izpildi.
Atbilstoši NDL 27.p nosaka, ka NDK vajadzēja izstrādāt un apstiprināt Saeimā līdz 1.10.2012.gada. Likums netiek pildīts, kas atbildīgs? NDK būtu bāze VAK izstrādei un to vajadzēja apstiprināt līdz 1.10.2013. Mēs cēlām māju – drošības sistēmu - bez pamata. Pieņemam VAK 2012.gada maijā, bez jaunās NDK. Kas atbildīgs par tādu neloģiskumu?
Tad jautājums par Krīzes vadības padomes (KVP) lomu šajā krīzē? Vajadzēja KVP vadītājām PM komunicēt ar plašsaziņas līdzekļiem un balstoties uz KVP lēmumu vai pašam vadīt vai nozīmēt atbildīgo par dienestu darbu koordināciju un informācijas sniegšanai plašsaziņas līdzekļiem un iedzīvotājiem. Vai glābēju sarunu noklausīšanās un atskaņošana ēterā bija atļauta? Ja nē, tad jāierosina kriminālprocess. Tas nav pieļaujams.
Vēl papildus es uzdevu jautājumu par speciālistu sagatavošanu. NAA bija NATO mācības par Krīzes pārvaldi augstākajiem virsniekiem. Tur dalību ņēma NATO valstu pārstāvji, piemēram, Igauņi, Lietuvieši utt., un ne NATO valstu pārstāvji no Zviedrijas, Austrijas un pat civilisti no ANO, bet tur nebija Latvijas pārstāvju ne starp pasniedzējiem, ne starp apmācamiem. Kādēļ? NATO organizē ikgadējās Krīzes pārvaldes mācības (CMX). Vai un kas ņem tur dalību? Vai tas ir pietiekoši atspoguļots plašsaziņas līdzekļos?
Lasīt papildus: http://nra.lv/latvija/107151-adamsons-glabeju-nave-uz-saeimas-un-valdibas-sirdsapzinas.htm