PAR TICĪBU UN MORĀLI
Pirms dažām dienām atcerējāmies PSRS laika represētos, bijām pie Brīvības pieminekļa. Vadība teica labas uzrunas. Pats esmu bijis izsūtīts, satiku draugus, ar kuriem bijām Amūras apgabalā Tigdas rajonā.
Staļina laika galvenās darbības metodes bija, pirmkārt, ka represēja un izsūtīja vai iznīcināja praktiski bez tiesas, bez izmeklēšanas. Otrkārt, visa ģimene atbildēja kopā par Kompartijas (KP) politbiroja noteikto pārkāpumu vai noziegumu.
Piemēram, man PSRS laikos nedeva 1.pielaidi, kaut gan, pabeidzot GS akadēmiju ar zelta medaļu un uzvarot PSRS studentu zinātnisko darbu konkursā, man gan deva iespēju strādāt pie zinātniskajiem darbiem, jo smadzenes visām varām vajag.
Tagad mēs skatāmies, kā kaimiņvalstī daži grib atjaunot PSRS, ka godina Staļinu. Kas notiek Ukrainā? Tiek šķelta Ukrainas sabiedrība un mēs spriežam vai Latvijā ir iespējama Krimas situācija?
Paskatāmies Latvijā. Vai pie mums netiek izmantotas Staļina laika metodes? Ir orgāns nosauksim „Tiesības un taisnīguma (TT) politbirojs”, kas sadala cilvēkus labajos un sliktajos. Tagad nesūta uz Sibīriju vai nenošauj fiziski (nāves sods) ir aizliegts, bet tagad dažus cilvēkus cenšas iznīcināt morāli, bez tiesas un atbildību prasīt no ģimenes. Ar ko tad tas atšķiras no Staļina laika metodēm?
Ukrainā mēs varam skatīt un pētīt sabiedrības šķelšanas metodes. Vai Latvijā nosodot cilvēkus, bez tiesas nav aktivizēta jauna sabiedrības šķelšanas metode? Deviņdesmito gadu sākumā, aktīvi darbojās dažādi nelegāli grupējumi, kas dažreiz, bez oficiālas tiesas, savu konkurentu bieži visas viņa ģimenes nāvi pasūtīja slepkavām, kuriem populāra bija TT pistole. Tagad jau tādas metodes vairs nav populāras, tagad izmanto civilizētas metodes, bet arī bez tiesas morāli cenšas iznīcināt cilvēku. Vai tas saliedē sabiedrību? Padomājiet.
Kas jādara? Dažreiz tiek spriests par to, kā audzināt jaunatni? Līdzīgs jautājums bija arī NBS, kad vajadzēja iedvesmot karavīrus kārtot fiziskos normatīvus. Mans princips bija un ir vienkāršs „Dari, kā es.” Var sausu muti izrunāt, ka vajag sportot un kārtot normatīvus, bet, ja pats to nedari, tad tam būs maza jēga.
Piemēram, 1992.gadā Mālpili es biju Valsts eksāmenu komisijā, kas NAA pirmie absolventi kārtoja sesiju. Piemēram, es - pulkvedis ar ~30 gadu izdienu, ar pirmajiem kadetiem noskrēju viņu ieskaites 3km distanci uz viņiem paredzēto teicamās atzīmes prasību un tad jau pieņēmu eksāmenu no pārējiem.
Beidzot dienestu NBS 2004. gadā es kopā ar kadetiem kārtoju fiziskos normatīvus un man kopsummā bija otrs labākais rezultāts NBS. Es visu savu dienesta laiku ievēroju šo principu arī par citām lietām.
Domāju dažiem, ieskaitot maini, ir problēmas pareizi sadalīt laiku un uzmanību darbam un ģimenei, pirmkārt, bērniem. Veidojot NAA, NBS un veicot iestāšanās NATO aktivitātes, domāju daudzi, bet konkrēti varu pateikt par sevi, ka praktiski vairāk nekā 10. gadu negāju atvaļinājumā, strādāju parasti bez izejamām dienām un vakarā līdz pusnaktij. Cieta ģimenes un, pirmkārt, bērni. Tas ir fakts.
Mans lēmums. "Narkotikas ir nopietna problēma, un es, tāpat kā citi Latvijas iedzīvotāji, esmu ieinteresēts, lai cīņa ar šo sērgu būtu maksimāli efektīva”
"Apzinoties, ka mans deputāta amats var radīt aizdomas saistībā ar mana aizturētā dēla lietas objektīvu izmeklēšanu un ka notikušais pastarpināti met ēnu arī uz nacionālo apvienību, paziņoju par atteikšanos no deputāta amata," norāda politiķis[1].