Jaunākās ziņas

KARŠ UKRAINĀ

Kārli, labdien! Mani sauc Ivans Skrjabins. Esmu Igaunijas izdevuma Postimees žurnālists. Mani Latvijas žurnālisti kolēģi ieteica tavu kontaktu. Vai varu novērst jūsu uzmanību ar nelielu eksperta…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Par Latvijas aizsardzības politiku

Autors: Komentāri Nora Vanaga rakstam Delfos

 

Raksts:

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/nora-vanaga-par-latvijas-aizsardzibas-politiku.d?id=46690967

Komentāri:

Autore raksta "Otrkārt, minimālu pašaizsardzības spēju attīstīšanu, proti, lai Latvija spētu noturēt savas pozīcijas, līdz krīzes gadījumā tiek saņemts atbalsts no sabiedrotajiem."Tāda ir NATO kolektīvā AIZSARDZĪBA? Kā tad ar NATO ātrās reaģēšanas spēkiem, kuriem vajag būt 48h gatavībā? Tad Latvijai ir jābūt augstākai kaujas gatavības vienībām. SUV - saprotams, bet cik tad ir vienību ar tik augstu kaujas gatavību un viņu atturēšanas spējas?

Uzturēt vienības ar augstu kaujas gatavību dārgi maksā. Viens piemērs no GS. Domāju katrs var pats pateikt kādus resursus prasa šie varianti:
1) Personāls dzīvo parastajā režīmā.
2) Atrodas uz lidlauka
3) Atrodas lidmašīnā un
4) atrodas gaisā un gaida uzdevumu.

Daudz interesantāku atbildi uz šo jautājumu "minimālu pašaizsardzības spēju attīstīšanu" sniedz Fēliks Zaidlers, jauns vācu drošības jautājumu pētnieks un doktora kandidāts. (Tas publicēts AM žurnālā "Tēvijas Sargs").
Viņaprāt, viss, kas valstij ir nepieciešams, ir ātrās reaģēšanas spēki un speciālo operāciju vienības, lai tās var glābt savus pilsoņus ārkārtas situācijās ārvalstīs.
http://www.sargs.lv/Viedokli/2013/05/17-01.aspx#lastcomment

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press