Jaunākās ziņas

LATVIJAS UN ES NĀKOTNE

IEVADS. Var paredzēt nākotni īstermiņā, bet var prognozēt un loģiski pamatot nākotni arī vidējā un ilgtermiņā. Man bija iespēja piedalīties NATO zinātniskajā pētījumā „Kompleksā…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Par Jutas Strīķes atbrīvošanu

Autors: Kārlis Krēsliņš

Par premjerministra lēmumu atcelt KNAB priekšnieka lēmumu. Tas ir neloģisks gājiens no bijušā PM puses. Varbūt mūs uzskata par tādiem, kam viss vienalga vai, ka Latvijas iedzīvotāji tāpat neko nesaprot. Daži jautājumi:

 

  1. Ja komisija atlasa, izvērtē un rekomendē KNAB priekšnieku, kuru papildus izvērtē Saeimas AIKN komisija un beidzot KNAB priekšnieku apstiprina Saeima. Vai tas nozīmē, ka visas šīs institūcijas ir slikti strādājušas un pieļāvušas kļūdu? Vienreiz jau var kļūdīties, bet vairākkārt (daļēji Loskutovs, 100% Vilnītis un tagad Streļčonoks) ko tas nozīmē?
  2. Vai drošības institūcijām ir atļauts savas „ netīras veļas mazgāšanas” veikt plašsaziņas līdzekļos?
  3. Vai tas ir pieļaujams, ka, piemēram, Drošības policijā, vai SAB, vai MIDD utt. institūcijās darbinieki sāktu sniegt informāciju un savu labo darbu sarakstu vienlaicīgi kritizējot savus priekšniekus?
  4. Vai tas ir pieļaujams, ka politiķi iejaucās KNAB darbā? Tas jau sākās ar plašsaziņas līdzekļu, nosacītu NVO un pat konkrētu politiķu tendencioziem komentāriem par KNAB konfliktu. Vai tas negrauj KNAB autoritāti un vai tas nemazina KNAB rezultātu ticamību?
  5. Vai PM p.i. ir tiesības atcelt KNAB priekšnieka rīkojumu? Nezinu, bet esmu pārliecināts, ka tas neuzlabos KNAB darbības efektivitāti, jo jau ilgu laiku, vismaz no informācijas plašsaziņas līdzekļos, izskatās, ka KNAB darbinieki cenšas viens otru kompromitēt. Tad jau laika un resursu savam KNAB darbam neatliek. Vai tas ir pieļaujams?

 

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press