Jaunākās ziņas

KARŠ UKRAINĀ

Kārli, labdien! Mani sauc Ivans Skrjabins. Esmu Igaunijas izdevuma Postimees žurnālists. Mani Latvijas žurnālisti kolēģi ieteica tavu kontaktu. Vai varu novērst jūsu uzmanību ar nelielu eksperta…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

MŪSU DZĪVES LIKUMSAKARĪBAS (Mans subjektīvais viedoklis)

Autors: Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš

IEVADS. Mēs dzīvojam pasaulē, kur cilvēkiem ir grūti saprast un prognozēt notikumus gan pasaules, gan valsts līmenī. Tas savukārt apgrūtina plānot, pirmkārt, ilgtermiņa savu un savu pēcnācēju likteni.

Es aizdomājos par atslēgas darbībām un atbilstošiem vārdiem. Pirmkārtkonkurence. Tā ir gan augu, gan dzīvo radību pasaulē. Cilvēki to ir pārbaudījuši, kā parasti, uz pelēm, dodot nelielam skaitam dzīvnieciņu visu nepieciešamo un ar to izslēdzot konkurenci. Dzīvās radības strauji pavairojušas, bet finālā sākušas izmirt. Daļēji to atkārto nosacītā Rietumu pasaule, bet papildina ar Stambulas konvencijas ieviešanu, kas jau oficiāli normatīvos dokumentos cenšas likvidēt atšķirības starp sievieti un vīrieti. Piemēram, ES, ieskaitot Latviju, pamatnācija sāk samazināties.
Zemes iedzīvotāju skaits palielinās un sāk pārsniegt nosacīti pieļaujamās robežas. Pagaidām Rietumvalstu ~ 1 miljards iedzīvotāju cenšas palīdzēt, uzturēt ap 7 miljardu cilvēku, kas dzīvo daudz sliktāk. Tur gan ir izdzīvošanas konkurence, kas uztur augstu dzimstību, lai ģimene, cilts, valsts spētu izdzīvot. Tas rada cilvēku migrāciju, tajā skaitā arī organizētu un bieži organizētu ar sliktiem mērķiem.


Kāda ir cilvēces nākotne?
Maz ticams, ka cilvēce spēs visiem paaugstināt dzīves līmeni pēc mūsdienu Rietumvalstu standartiem. Sevišķi ar neefektīvu ANO. Piedāvājums.
Pirmkārt, veidot jaunu ANO, kur dalībvalstis uzņemas pildīt organizācijas statūtus, kas ir vienkārši, kā dieva baušļi. Mākslīgais intelekts nosaka, vai valsts pilda statūtus. Valsts, kas nepilda statūtus, tiek izslēgta no organizācijas.
Otrkārt, organizācijai ir sava spēku struktūra, kas nepieļauj valstīm ne no organizācijas iejaukties šīs organizācijas valstu dzīvē. Daļēji tas atgādinātu jau esošo starptautisko organizāciju darbību, piemēram, NATO, bet šai jaunajai ANO nav jāplāno ar kaut ko karot, un iekšējos strīdu risinājumu izlemj mākslīgais intelekts.
Treškārt, nepieļaut nekontrolētu emigrantu plūsmu. ES cilvēki pārvietojas, jo tāda ir ES valstu griba un normatīvo aktu lēmumi.

Redzējums par ES nākotni.
ES veido un pilnveido savu nākotni vairāku gadu desmitu laikā. Piedāvājums.
Pirmkārt, ES valstis kļūst par ES valsti (ESV), līdzīgi ASV, kur štatu neatkarība ir bieži lielāka nekā pašreizējā ES valstu neatkarība. Viens piemērs. Nāves sods nav atcelts visos štatos. Kādā ES valstī to saglabāt, nezinu, vai ir iespējams.
Otrkārt, ESV veido savus bruņotos spēkus, kas līdzīgi ASV varētu būt būtiska sadaļa NATO. Tas liktu rēķināties ar ES ne tikai kā ekonomisko partneri, bet arī kā struktūru ar mūsdienīgiem BS. Nākotnē, ja tiktu izveidota jauna ANO, ES BS varētu būt sadaļa tās spēka struktūrai.
Treškārt, ES BS dotu iespēju veidot un attīstīt savu militārā, bruņojuma un ekipējuma ražotni, bet tās iedzīvotājiem - karavīriem apgūt visas karavīra specialitātes, piemēram, Latvijas karavīriem lidot ar mūsdienīgām lidmašīnām.
Ceturtkārt, pasaulē būtu divi galvenie demokrātisko tradīciju un ekonomiskie centri, kas pasaules IKP dod ap 40%. Piemēram, Krievija dod tikai ap 2% no pasaules IKP.

Ko varētu piedāvāt Latvijai?
Savu viedokli esmu izteicis intervijā - Krēsliņš: "Nacionāļi" virza Levitu, bet tautas vēlēts prezidents būtu labāks https://nra.lv/latvija/279502-kreslins-nacionali-virza-levitu-bet-tautas-velets-prezidents-butu-labaks.htm?utm_source=draugiem.lv&utm_medium=say&utm_campaign=post_1835790393
Latvijai trūkst skaidri formulēta stratēģiska attīstības mērķa. Iestāšanās ES un NATO ir līdzekļi, kā sasniegt stratēģisko mērķi. Es kādreiz izteicu piedāvājumu Latvijai kļūt par Baltijas reģiona Šveici. Tajā skaitā, kā man jautāja “Tad - sāciet stāstīt, kas jums šobrīd šķiet aktuāls. Kas notiek Latvijā? Vai situācija te atbilst tām trim lietām, kuras jūs uzskatāt par katram cilvēkam svarīgām: «1. Ticība dvēselei - ticība savai valstij, savas valsts pārvaldei, 2. Labklājība miesai - atrasties labāko valstu piecniekā. 3. Šautuve drošībai - valsts un katra iedzīvotāja politiskā, ekonomiskā, sociālā un fiziskā drošība (aizsardzība).»

Galvenās idejas, kuru pamatojums dots intervijā, ir:
1. Tautas vēlēts prezidents.
2. Profesionāls MK.
3. Dot iespēju vēlētājiem atsaukt Saeimas deputātus, kas nepilda solījumus jeb slikti strādā. Nemelo.
4. Balanss starp tiesībām un atbildību.
5. Atteikties no pensijām, atbilstoši tiek palielināta alga, – sākumā brīvprātīgi, juridiski ieviešot principu “Vecāki atbild par bērnu labklājību un attiecīgi bērni par vecāku labklājību.”
6. Dot vienotu izpratni par vārdu drošība, fiziskā drošība – aizsardzība, atšķirību starp totāla aizsardzība un visaptverošā valsts aizsardzība NATO valstī. Saliedēt sabiedrību.

Noslēgumā. Daudzi uztvers rakstīto par fantastiku vai pat “murgiem”. Man ir pieredze, dienot NBS. Veiksmēm ir daudz autoru jeb vecāku neveiksmes ir bārenītes. Daži piemēri, kur es varu pierādīt, ka izteiktās idejas ir realizētas dzīvē. Baltijas valstu aizsardzības koledža, militārā zinātne Latvijā, maģistra grāds militārajās zinātnēs, NBS komandiera vietnieks ir NBS štāba priekšnieks, kam ir divi vietnieki utt., kad publicēju šīs un citas idejas, tās arī tika uztvertas skeptiski vai pat negatīvi. Tagad tās ir realizētas dzīvē.
Starptautiskajā konferencē Londonā es piedāvāju plašsaziņas līdzekļus pieskaitīt pie masu iznīcināšanas līdzekļiem, kas var zombēt cilvēkus. Tas tagad apstiprinās daudzās valstīs, pirmkārt, Krievijā.

Komentāri

Atzīmēti ar * lauki ir obligāti

Vārds: *
E-pasts: *
(Netiks publicēts)
Komentārs: *
Drošības kods
Pārlādēt
Ievadiet drošības kodu: *
 
Pievienot

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press