Jaunākās ziņas

KARŠ UKRAINĀ

Kārli, labdien! Mani sauc Ivans Skrjabins. Esmu Igaunijas izdevuma Postimees žurnālists. Mani Latvijas žurnālisti kolēģi ieteica tavu kontaktu. Vai varu novērst jūsu uzmanību ar nelielu eksperta…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Manas dzīves filozofijas daži aspekti un paskaidrojums vēlmei piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Autors: Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš

Manas dzīves operatīvie mērķi. Represēto ģimenes lauku puikam iegūt izglītību un kaut ko sasniegt dzīvē varēju, stājoties karaskolā, bet visu laiku man vajadzēja būt labākajam. Karaskolā, militārajā GS akadēmijā - Popova un Ļeņina prēmiju stipendiāts, PSRS studentu zinātniskā konkursa uzvarētājs un vienīgais 1974. gadā beidzu akadēmiju ar zelta medaļu. GS akadēmijas izlases dalībnieks vairākos sporta veidos. Sporta meistars daudzcīņā un šaušanā.

Latvijā vajadzēja veidot militāro akadēmiju, kas gatavotu NBS virsniekus. Latvijā, vienīgajā no Baltijas valstīm ir izveidota militārā zinātne. Sagatavoju zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) „Kādiem jābūt Latvijas NBS” un guvu NATO atbalstu. Idejas tika realizētas, 1994.gadā izveidojot NBS. NBS AŠ izveidoju „Stratēģiskās plānošanas un politikas departamentu” J-5, tika izstrādāta plānošanas, programmēšanas un budžetēšanas sistēma, kuru realizēju, 2000.-2004. gadā esot NBS AŠ priekšnieks, kad stājāmies NATO.

 

Atgriezos NAA rektora amatā un izveidoju bakalaura un maģistra programmas militārajā zinātnē. Mani aicināja, un es kļuvu par Saeimas deputātu. Dažas būtiskas lietas izdevās panākt. Piemēram, rast sapratni par valsts visaptverošo aizsardzību, par valsts aizsardzības mācībām skolā, par karavīru pensijām utt., bet daudz kas netika sasniegts, jo daudzas lietas var sakārtot Latvijā tikai caur Briseli.

 

Tagad idejas būtu šādas.

Pirmkārt, Blockchein izmantošana vēlēšanās. Iespēja vairāk cilvēku iesaistīt politikā un atsaukt deputātus, kas godprātīgi nepilda savus solījumus.

Otrkārt, atteikties no valsts visaptverošās cilvēku nodrošināšanas ar sociālajiem pabalstiem, pensijām. Vecāki nodrošina savus bērnus, un bērni nodrošina savus vecākus. Būs izņēmumi. Tas palielinātu dzimstību un samazinātu iebraucējiem iespējas izmantot Rietumvalstu sociālo budžetu.

Treškārt, 21. gadsimta valstu militārās stratēģijas. Visaptveroša valsts aizsardzība, kas NATO valstīm atbalsta kolektīvo viedo aizsardzību, bet ne NATO valstīm tā ir totālās valsts aizsardzība. Valsts aizsardzības mācības skolās. Hibrīdkarš. Ierobežot plašsaziņas līdzekļu, kā masu iznīcināšanas līdzekli, izmantošanu. Cilvēkus var iznīcināt fiziski (kodolieroči, ķīmiskie un bioloģiskie ieroči), bet var sagraut morāli vai zombēt.

Ceturtkārt, ES aizsardzības spēju veidošana un stiprināšana, ja NATO kļūst par ANO spēku struktūru. Jau tagad NATO piedalās militārajos konfliktos uz ANO rezolūcijas pamata. Ja NATO paliek savā statusā, tad ES militārās spējas nedublē, bet atbalsta, papildina NATO kaujas spējas. Ja ASV pamet NATO, tad ES veido savus BS, kas būs atturošs faktors uzbrukt ES valstīm.

Komentāri

Atzīmēti ar * lauki ir obligāti

Vārds: *
E-pasts: *
(Netiks publicēts)
Komentārs: *
Drošības kods
Pārlādēt
Ievadiet drošības kodu: *
 
Pievienot

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press