Jaunākās ziņas

Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)

Valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē. Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Ģenerāļu kluba biedru Koka Rīgas apmeklējums

Autors: Kārlis Krēsliņš

Krāsotāju ielā 12 atklāts koka ēku renovācijas centrs «Koka Rīga», kura mērķis ir Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana. Arhitekts Pēteris Blūms, ko daudzi amata brāļi dēvē par «koka guru», šo atjaunoto ēku kompleksu salīdzināja ar biblisko Noasa šķirstu. «Šķirsts bija cilvēku dzīvības glābšana. Arī šī māja ir glābšana - ne tikai koka ēku, bet visas Rīgas dvēseles glābšana.»

Nams Krāsotāju ielā 12 ir viens no Grīziņkalna apkaimes vecākajiem namiem - Kreslinga nams celts 1876. gadā. Tam blakus Lienes ielā esošā ēka uzbūvēta no jauna.

Mājas otrajā stāvā esošajos četros vienistabas dzīvokļos izveidotas muzeja ekspozīcijas, kurās parādīta tipiska cilvēku sadzīve koka ēkās četros laika posmos no 1876. gada līdz 1991. gadam. Katrs no dzīvokļiem iekārtots sava laikmeta stilā - piemēram, senākajā dzīvoklī pat nav elektrības, jo ēkā tā ievilkta tikai 1910.gadā.

 

«Koka Rīgas» galvenie darbības virzieni

Koka ēku renovācijas centra «Koka Rīga» galvenie darbības virzieni ir rīdzinieku iesaistīšana un izglītošana koka ēku renovācijā un restaurācijā, izstāžu, radošo darbnīcu un semināru rīkošana, Grīziņkalna apkaimes kultūrvēsturisko vērtību apzināšana, popularizēšana un tamlīdzīgi.

Rekonstruētās ēkas pirmajā stāvā Krāsotāju ielā 12 izvietots tūrisma uzziņas centrs, kurā tiks sniegta informācija par Grīziņkalna apkaimes tūrisma piedāvājumiem.

Grīziņkalna rajons ir valsts nozīmes kultūrvēsturiskais piemineklis, kurš iekļauts UNESCO Pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā.

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press