Jaunākās ziņas

KARŠ UKRAINĀ

Kārli, labdien! Mani sauc Ivans Skrjabins. Esmu Igaunijas izdevuma Postimees žurnālists. Mani Latvijas žurnālisti kolēģi ieteica tavu kontaktu. Vai varu novērst jūsu uzmanību ar nelielu eksperta…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Krimas parlamentu ieņēmuši prokrieviski kaujinieki; Krievija sola aizsargāt savus pilsoņus Ukrainā

Autors: Kārlis Krēsliņš

Mans pieņēmums. Fakts, ka ap trijiem naktī atbrauca ~50 cilvēku un mierīgi ieņēma parlamentu, jo apsardze nebija nedz spējīga rīkoties, nedz arī tai bija vēlme rīkoties. Visu iepriekšējo situāciju provacēja viena saruna ar vīrieti, kurš bija iekļuvis parlamentā: Ienākošais jautā "Vai neesi tatārs?" Atbilde "Nē, krievs". Es arī, bet tik un tā gulties ar seju uz grīdas.

Tad šiem cilvēkiem, kas bija parlamenta apsardzē, lika no lieliem, slēgtiem ar tumšiem logiem autobusiem pārnest uz parlamentu lielu daudzumu ieroču. Viens no apsargiem minēja, ka pats personīgi nesis somas vismaz ar 200kg ieroču. Tur bijušas arī snaiperšautenes. Tie cilvēki, kas ieņēma parlamentu bijuši mierīgi, laipni un labi apmācīti. Man tas atgādina notikumus Afganistānā, kad sākās PSRS specvienības operācija.

Mans pieņēmumsm  ka tiek veikta speciāla operācija, kas ir it kā līdzīga, kas notika Kijevā- “Nezināmi cilvēki ieņem parlamentu, bet deputātiem nav liegta iespēja ierasties, strādāt un balsot parlamentā.” Pagaidām nav sanācis nepieciešamais minimums 51 deputāts. Uz jautājumu "Cik brīvi varēs balsot deputāti?" atbilde tāpat, kā Kijevā.

Šajā situācija Krimas parlaments var pieņemt dažādus un pat ļoti nedemokrātiskus lēmumus un iespējams diktētus no kaimiņvalsts. Tikai apstrīdēt to būs grūti, jo visu laiku rādīs uz notikumiem Kijevā. Policija ir orientēta it kā nepieļaut konfrontāciju, bet praktiski nepieļaut noņemt vai bloķēt parlamentu ieņēmušos cilvēkus. Krimā lielāks iedzīvotāju atbalsts ir tieši Krievijai. Viņi veidos visādus formējumus, kas uzturēs kārtību utt., atkal Kijevas variants tikai ar citu politisko virzību.

Tas gan ir tikai mans pieņēmums, bet paskatīsimies kā reāli attīstīsies situācija.

 

Komentāri

Atzīmēti ar * lauki ir obligāti

Vārds: *
E-pasts: *
(Netiks publicēts)
Komentārs: *
Drošības kods
Pārlādēt
Ievadiet drošības kodu: *
 
Pievienot

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press