Jaunākās ziņas

PAR MŪSU NĀKOTNI

IEVADS. Latvijas iedzīvotājiem aktuāls ir jautājums par mūsu nākotni. Es vairāk nekā pirms 6 gadiem uzrakstīju līdzīgu rakstu, bet tad tomēr situācija pasaulē bija citādāka [1. http://www.kreslins.lv/article/lv/skats-nakotne-lietu-butiba].1.…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Krēsliņš parakstījis Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumu 5

Autors: Autors: LETA. 2015. gada 29. oktobris 17:23

Zolitūdē sabrukušā lielveikala Maxima traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas jaunievēlētais sekretārs Kārlis Krēsliņš (Nacionālā apvienība Visu Latvijai-TB/LNNK) parakstījis komisijā apstiprināto galaziņojumu, aģentūrai LETA apstiprināja politiķis.

Līdz ar to ir noņemti juridiskie šķēršļi, lai dokumentu varētu virzīt izskatīšanai Saeimā.

Komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis (NSL) aģentūrai LETA sacīja, ka galaziņojumu iesniegt Saeimas Prezidijam paredzēts 30.oktobrī.

 

Ja Saeimas Prezidijs, kā ierasts, tiks sasaukts pirmdienā, tad par Zolitūdes galaziņojuma iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā varētu lemt 2.novembrī.

Kā ziņots, lai nodrošinātu galaziņojuma tālāku virzību, par parlamentārās izmeklēšanas komisijas sekretāru šodien tika ievēlēts Krēsliņš. Pirms tam komisija no sekretāra amata atcēla Intu Dālderi (Vienotība).

LETA jau ziņoja, ka Dālderis bija atteicies parakstīt parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumu, tāpēc radās juridiskas problēmas ar tā tālāko virzību.

Jau vēstīts, ka parlamentārās izmeklēšanas komisija 27.oktobrī apstiprināja galaziņojumu, minot tajā arī politiski un morāli atbildīgās personas.

Kā politiski un morāli atbildīgas personas galaziņojumā minēti toreizējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība), bijušie ekonomikas ministri Artis Kampars (Vienotība) un Daniels Pavļuts, bijušie Ekonomikas ministrijas valsts sekretāri Anrijs Matīss (Vienotība) un Juris Pūce (LA), Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (Saskaņa) un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad, iebrūkot lielveikala Maxima jumtam, gāja bojā 54 cilvēki. Tā ir lielākā traģēdija Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press