Jaunākās ziņas

KARŠ UKRAINĀ

Kārli, labdien! Mani sauc Ivans Skrjabins. Esmu Igaunijas izdevuma Postimees žurnālists. Mani Latvijas žurnālisti kolēģi ieteica tavu kontaktu. Vai varu novērst jūsu uzmanību ar nelielu eksperta…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Krēsliņš oponē Platperam par 'kāpostu tīteņiem': augsto algu saņēmēji nenosaka vidējo algu

Autors: Portāls Delfi

 

Cilvēki ar augstām algām nenosaka vidējo algu Latvijā, Saeimasdebatēs ceturtdien, oponējot iepriekš parlamentārieša Arvīda Platpera (NSL) sacītajam, uzsvēra deputāts Kārlis Krēsliņš (NA).

"Es gribēju atzīmēt, ka šeit daudz cilvēki runā un izsaka daudzas patiesības. Bet kas ir patiesība un īstenība – ir divas puses," debatēs par nākamā gada budžetu, norādīja Krēsliņš.

"Piemēram, par vidējo algu. Ja 10 000 [eiro] viens saņem, otrs saņem vienu eiro mēnesī, saprotams, vidējā būs pieci tūkstoši [eiro]. Tā ir taisnība. Bet taisnība ir arī cita: teiksim, kad 100 cilvēki saņem 10 000 [eiro] mēnesī un miljons saņem 500 eiro mēnesī. Vidējā būs 501 eiro," skaidroja deputāts, aicinot parēķināt, cik Latvijā ir cilvēku ar augstām algām.

"To nav nemaz tik daudz. Un tie nenosaka to vidējo algu," secināja Krēsliņš.

 

Skat video: http://www.delfi.lv/news/national/politics/kreslins-opone-platperam-par-kapostu-titeniem-augsto-algu-sanemeji-nenosaka-videjo-algu.d?id=49380643

  •  
 

Ziņots, ka Saeima trešdien ārkārtas sēdē pirmajā lasījumā sāka skatīt nākamā gada valsts budžetu. Parlamentāriešu aplausus izpelnījās Platpera lasījums par vidējo algu Latvijā.

Kā atzina deputāts, viņš pabijis Dagdā, kur vietējos iedzīvotājus informējis par vidējo algu valstī. Pēc pasākuma pie Platpera pienācis kāds vietējais iedzīvotāju, kurš lūdzis, lai deputāts pārējiem parlamentāriešiem nolasa viņa vēstījumu.

Parlamentārietis to arī nolasīja: "Par vidējo algu Latvijā. Vidējā alga Latvijā – tas ir, kad viens cilvēks no simts saņem 12 tūkstošus mēnesī, bet pārējie 99 saņem 160 eiro, tad vidēji viņi visi saņem 278,40 eiro. Prastāk sakot, ja Andrim ir 10 āboli, bet Jānim nulle ābolu, tad vidēji katram no viņiem ir pieci āboli. Ja deputāti ēd gaļu, bet tauta ēd kāpostus, tad vidēji mēs Latvijā visi ēdam kāpostu tīteņus."

Komentāri

Atzīmēti ar * lauki ir obligāti

Vārds: *
E-pasts: *
(Netiks publicēts)
Komentārs: *
Drošības kods
Pārlādēt
Ievadiet drošības kodu: *
 
Pievienot

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press