Jaunākās ziņas

Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)

Valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē. Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Brģen. (atv.) Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš VAI NELOĢISKUMS IR LATVIJAS POLITIKAS SASTĀVDAĻA?

Autors: Brģen. (atv.) Dr.habil.sc.ing. Kārlis Krēsliņš

Latvijā - valsts pārvaldes struktūrās - tiek veiktas loģiski nepamatotas darbības. Tas raisa daudzus jautājumus. Vai tā ir valsts amatpersonu nekompetence, vai neloģiskums ir Latvijas politikas sastāvdaļa, vai tās ir hibrīdkara sastāvdaļa?

 

Daži piemēri.

1. Ministru kabinets (MK) izskata un plāno pieņemt „Noteikumi par iedzīvotāju nodrošināšanu ar pirmās nepieciešamības rūpniecības precēm valsts apdraudējuma gadījumā”.

 

Pirmkārt, ko nozīmē valsts apdraudējums? Kur tas ir formulēts un paskaidrots? Vai tagad valstij ir vai nav apdraudējums? Citās valstīs nosaka apdraudējumu līmeni. Vai Latvijā ir tikai viens apdraudējuma līmenis? Nē. Ir dokumenti, kur ir noteikti vairāki apdraudējuma līmeņi, kas izteikti krāsās, arī Latvijā. Tad par kādu līmeni iet runa šajos noteikumos? Tādu jautājumu ir daudz.

 

Otrkārt, parasti dažādus apdraudējumus iedala dabas un cilvēku radītos. Piemēram, Nīderlandes aizsardzības ministrija (AM) uzskata par ienaidnieku Nr.1 - plūdus. Tā prezentē šīs valsts draudus AM! Ja ūdens līmenis paceļas par 1m, tad 75% teritorijas būs zem ūdens. Mūsu MK noteikumos runa ir par kādiem draudiem?

 

Treškārt, militāro draudu gadījumā vajag zināt, un saprast kāda ir valsts aizsardzības politika. Pirms iestāšanās NATO, Latvija un mūsu kaimiņi Lietuvieši un Igauņi izmantoja totālās un teritoriālās aizsardzības politiku. Tagad mēs esam NATO un ES valsts. Kā ASV vēstniece uzsvēra Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, NATO un ES “kolektīvā aizsardzība” ir šo organizāciju valstu “pašaizsardzība”. Kolektīvā viedā (gudrā) aizsardzība ir Latvijas pašaizsardzība. No valsts aizsardzības politikas atkarīgs nepieciešamais iedzīvotāju nodrošinājums.

 Visu rakstu lasīt šeit:Par MK Not. 15.12.2015 (1).docx

 

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press