Jaunākās ziņas

NĀKOTNES PASAULE

IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

AIZSARDZĪBAS MINISTRS

Autors: Kārlis Krēsliņš

Trešdien 10.06. 2015. NA frakcijas sēdē tika uzklausīts AM ministra kandidāts Raimonds Berkmanis. Mēs uzdevām jautājumus. Patīkami bija klausīties Raimonda prioritātes un atbildes uz mūsu jautājumiem. Viņš prot runāt un izsakās diplomātiski pareizi.
Es ieteicu vērtēt cilvēkus pēc padarītā. Viņam ir ievērojami sasniegumi sportā, darbība Olimpiskajā komitejā, AM struktūrās, organizējot TV un izklaides pasākumus, prot komunicēt ar cilvēkiem, veiksmīgs darbs 11 Saeimā tajā skaitā AIKN komisijā.


Es ieteicu vai devu ideju pēc būtības ļoti koncentrēti pateikt savas prioritātes. Tas ir PILDĪT LIKUMUS. Es neesmu pārliecināts vai visi saprata manu ideju. Nacionālā drošības likuma (NDL):
11.pants. Aizsardzības ministrijas kompetence
(1) Aizsardzības ministrija:
1) izstrādā un īsteno valsts aizsardzības politiku; (Pareizi formulējot valsts aizsardzības politiku, mēs noteiksim vai Latvijai vajag obligāto militāro dienestu (OMD), ZS vietu valsts aizsardzības sistēmā, AM un NBS prioritātes. To var formulēt, kā atsevišķas prioritātes vai tas ir vienkārši likuma izpilde.)2) plāno valsts aizsardzībai nepieciešamos līdzekļus un iesniedz Ministru kabinetam ar to saistītos priekšlikumus; (Tā ir viena no Raimonda prioritātēm sasniegt aizsardzības budžetu 2% no IKP. Tas ir jautājums: kā tiek sasniegts šis finansējums un kā tas tiks izmantots.
Ir divas starptautiskās pamatprasības budžeta deficīts (Māstrihta kritērijs) un NATO valstu vienošanās par 2% IKP veltīt aizsardzībai. Tikai divi!!!
Var sasniegt un vajag sasniegt 2% no IKP 2016. gadā. Latvija viena no dažām ES valstīm, kas pilda Māstrihta vienošanos, bet nepilda NATO vienošanos 2% no IKP aizsardzībai. Mēs pildām Māstrihta kritēriju un to pildīsim, ja iedalīsim aizsardzības budžetam papildus 1% no IKP palielinot budžeta deficītu par 1% no IKP.
Galvenais ir pareizi aizsardzības budžetu izmantot, noteikt prioritātes. Piemēram, kiberaizsardzības jautājumus var un vajag koordinēt un finansēt no aizsardzības budžeta, drošības struktūru personālu var un vajag gatavot ne civilajās augstskolās, tērējot IeM budžeta līdzekļus, bet vienā mācību - izglītības iestādē (NAA) un finansēt no aizsardzības budžeta utt. Tas nozīmē padomāt, kā pareizi sadalīt budžetu, pat nepalielinot deficitu.)3) nodrošina valsts aizsardzībā iesaistītā personāla pārvaldi un militāro izglītību(Nekas nav teikts par iekšējo drošību, likumu ievērošanu un kārtību valstī).
(Diskusijā tika pievesti piemēri, ka Latvijas pārstāvji mācījās NATO valstu elitārajās mācību iestādēs un pēc tam netika racionāli izmantoti mūsu valsts interesēs.)

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press