Jaunākās ziņas

Mūsdienu valsts militārā stratēģija (Latvijas piemērs)

Valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē. Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar…

Lasīt tālāk

Aptaujas

Vai atbalstāt Valsts prezidenta priekšlikumus?

Balsot

Aigars Rostovskis: Visa valsts pārvalde prasa reformas

Autors: Komentāri: Kārlis Krēsliņš

 

 
KOMENTĀRI:
 
Vismaz daļēji paceltās problēmas patiešām ir aktuālas.
1) Es kādreiz mēģināju saņemt atbildi no FM, Premjerministra kādēļ Latvijā valsts pārvaldē tiek tērēti tik lielie līdzekļi, salīdzinot ar citām valstīm? Atbildi, pēc būtības nesaņēmu.

 

 
2) Svarīgs ir balanss starp tiesībām un atbildību. Latvijā ir bijušas neveiksmes vai lielas neskaidrības ar vienu vai otru iepirkumu utt., kad Latvijas nodokļu maksātāju nauda desmitiem un simtiem miljonu eiro nav lietderīgi izmantota. Tikai atbildīgo, kā parasti nav.

3) Ēnu ekonomika. Kādēļ Latvijā tā ir tik liela? Vai ir loģiski pamatotas atbildes? Kādēļ Latvijas budžets sastāda mazāk par 30% no IKP (~27%), kad ES tas ir vidēji lielāks un Igaunijā tas ir ~35%. Tad jau dabīgi ir ko dalīt aizsardzībai, izglītībai, veselībai utt.

Jautājumu ir daudz, bet ar atbildēm pēc būtības ir sliktāk.

Atmiņu krātuves

Dienas citāts

Mūsu pagātnes lēmumi veido mūsu tagadni


Imants Ziedonis

Laiki nav svarīgi.Svarīgs ir cilvēks


VIENS DZELŽAINS CITĀTSNO 'DZELZS LĒDIJAS' TEČERES MUTES

Valsts bagātība ne vienmēr balstās uz tās dabas resursiem – tā ir sasniedzama par tad, ja šādu resursu nav vispār. Pats galvenais resurss ir cilvēks. Valstij ir jāizveido pamats, lai varētu uzplaukt talantīgi cilvēki. Vida Press